LIVE: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΜΑΚΑΜΠΙ ΝΕΤΑΝΙΑ

Sportal newsroom 17:54 - 18.07.2024 / Ανανεώθηκε: 23:00 - 18.07.2024

Παρακολουθήστε live στο sportal την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Παναθηναϊκού με την ισραηλινή Μακάμπι Νετάνια.

Η μέρα και η ώρα του πρώτου αγώνα του Παναθηναϊκού

Νίκησε ο Παναθηναϊκός, αλλά στα επίσημα χρειάζεται περισσότερη ένταση και φαντασία - Ντεμπούτο ο Ίνγκασον
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

22:59 - 18.07.2024

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε στη Λεωφόρο 1-0 της Μακάμπι Νετάνια με γκολ του Μαντσίνι, αλλά πρέπει να παρουσιαστεί βελτιωμένος κόντρα στην Μπότεφ Πλόβντιβ 'η την Μάριμπορ για να πάρει την πρόκριση. Πρώτη συμμετοχή για τον Ίνγκασον που χειροκροτήθηκε.

Η ενδεκάδα και οι αναπληρωματικοί του Παναθηναϊκού

Αντίπαλος του Παναθηναϊκού η Μπότεφ!

Μείνετε στο Sportal για ρεπορτάζ και δηλώσεις.

Τέλος παιχνιδιού: Παναθηναϊκός - Μακάμπι Νετάνια 1-0

90' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

84' Κεφαλιά του Νίκα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

83' Ο Φίκαϊ στη θέση του Κώτσιρα και ο Νίκας στη θέση του Γερεμέγεφ

76'Ωραίος συνδυασμός των πρασίνων, αριστερό σουτ του Αϊτόρ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής έφυγε πάνω από τη συμβολή των δοκαριών

Η διάταξη έχει διαμορφωθεί ως εξής: Ο Λοντίγκιν στο τέρμα, δεξί μπακ ο Βαγιαννίδης, αριστερό ο Κώτσιρας και στόπερ οι Ίνγκασον, Κάτρης. Στα χαφ είναι οι Αράο, Ρούμπεν, Ζέκα, δεξιά ο Αϊτόρ, αριστερά ο Λημνιός και φορ ο Γερεμέγεφ.

74' Λάθος γύρισμα του Κάτρη στον Λοντρίγκιν, οι Ισραηλινοί έκλεψαν, σουτ από τη μεγάλη περιοχή έκοψε σωτήρια ο Ίνγκασον και στη συνέχεια κεφαλιά προ της γραμμής έδιωξε ο Κάτρης.

Εκτός Βιλένα, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Μπακασέτας, Μαντσίνι

72' Μέσα Ίνγκασον, Αϊτόρ, Ζέκα, Ρούμπεν, Κάτρης

71' Ετοιμάζεται για ντεμπούτο ο Ίνγκασον!

Έκανε ακόμα δύο αλλαγές η Μακάμπι, ενώ πέντε ετοιμάζει ο Αλόνσο

Βασικός με την Μπότεφ ο πρώην αριστερός μπακ του ΠΑΟΚ και του ΟΦΗ Κωνσταντίνος Μπαλογιάννης.

Η Μπότεφ ανέτρεψε το σκορ και προηγείται στο 60' 2-1 μέσα στην έδρα της Μάριμπορ. Το συνολικό σκορ είναι πλέον 4-2 για τους Βούλγαρους και εκτός απροόπτου θα βρεθούν στον δρόμο του Παναθηναϊκού

Τα highlights από το φιλικό της ΑΕΚ

68' Πάλι απείλησαν οι φιλοξενούμενοι με τον Βάργκας. Το αριστερό σουτ εκτός περιοχής κόντραρε σε κόρνερ

65' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαξάμπι. Πάσα του Βάργκας από αριστερά στο πέναλτι, το αριστερό σουτ του αμαρκάριστου Κόλγκεν έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Ο Κώτσιρας πάει αριστερό μπακ

64' Αράο, Βαγιαννίδης, Λημνιός και Λοντίγκιν μέσα. Ντραγκόβσκι, Μαξίμοβιτς, Μλαντένοβιτς, Τζούριτσιτς εκτός.

64' Αλλαγές ο ΠΑΟ

63' Καλή ανάπτυξη της Μακάμπι, αλλά κακή κεφαλιά από τον Βάργκας, πέρασε ο κίνδυνος για τον Παναθηναϊκό

Άργησε, αλλά βγήκε το βίντεο από την τρομερή απόκρουση του Ντραγκόβσκι

Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ.

60' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ενώ ετοιμάζει αλλαγές ο Αλόνσο

Φάσεις από την αναμέτρηση

Ίνγκασον και Αράο χειροκρότησαν τον κόσμο

57' Πολύ χαμηλός ρυθμός και χωρίς φάσεις στο δεύτερο ημίχρονο

Η Μπότεφ ισοφάρισε στο 48' σε 1-1 την Μάριμπορ κι αυτή τη στιγμή έχει την πρόκριση στα χέρια της με 3-2 συνολικό σκορ

Έχει κάνει αρκετές αλλαγές η Μακάμπι Νετάνια

Στο ημίχρονο η Μάριμπορ προηγείται 1-0 της Μπότεφ και με συνολικό σκορ 2-2 αυτή τη στιγμή πάει για παράταση.

Χωρίς αλλαγές ο Παναθηναϊκός

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Οι πανηγυρισμοί στο γκολ του Μαντσίνι

Σε φιλικό ματς στην Κύπρο Ομόνοια - ΑΕΚ 1-1

Ισόπαλη στην πρόβα Ευρώπης η ΑΕΚ με ντεμπούτο Στρακόσια και Κοϊτά

21:58 - 18.07.2024

Ο Αλμέιδα δοκίμασε στην Λευκωσία την ενδεκάδα που σκέφτεται για το πρώτο ματς με την Εσκάλδες, έδωσε επίσης χρόνο συμμετοχής για πρώτη φορά σε Στρακόσια και Βίντα και η Ένωση έμεινε στο 1-1 με την Ομόνοια.

Η εξαιρετική πάσα του Τζούριτσιτς και το φοβερό τελείωμα του Μαντσίνι για το 1-0

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Παναθηναϊκός - Μακάμπι Νετάνια 1-0 με το γκολ του Μαντσίνι στο 30'.

44' Σε γύρισμα από δεξιά η μπάλα στρώθηκε στον Κώτσιρα, όμως, το αριστερό σουτ στον άξονα από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

43' Δεξί σουτ του Ουκρανού Πλακουσένκο από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έφυγε ψηλά άουτ

Η ευκαιρία του Μαξίμοβιτς

38' Ο Κώτσιρας ανέβηκε, κέρδισε την κόντρα κι έστρωσε στον Βιλένα, αλλά το δεξί σουτ του Ολλανδού μέσου από το ημικύκλιο ήταν άτσαλο και μπλόκαρε ο γκολκίπερ.

Στο γήπεδο και οι Κλαϊνχάϊσλερ, Τσόκαϊ που ουσιαστικά είναι εκτός πλάνων

Νεαροί οπαδοί ζητούν φανέλες

Ο Ιωαννίδης αποθεώθηκε

30' Ο Μαντσίνι συνδυάστηκε άψογα με τον Τζούριτσιτς, μπήκε στην περιοχή και εκτέλεσε με το δεξί από κοντά για το 1-0. Εξαιρετική πάσα με το εξωτερικό του Σέρβου μεσοεπιθετικού

30' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

28' Γύρισμα του Μπακασέτα στη μικρή περιοχή έκοψαν οι φιλοξενούμενοι σε κόρνερ

26' Συρτό το φάουλ κόντραρε και στη συνέχεια σε γύρισμα του Βιλένα ο Μαξίμοβιτς έκανε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε δύο μέτρα από το αριστερό δοκάρι.

26' Ο Μπακασέτας στην μπάλα

25' Φάουλ στη γραμμή της μεγάλης περιοχής δέχθηκε ο Βιλένα, φάουλ έδωσε ο Παπαπέτρου

21' Διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες

Η υποδοχή των οπαδών του Παναθηναϊκού στον Ίνγκασον

19' Συρτό φάουλ του Μπακασέτα από πλάγια δεξιά, κόντραρε σε κόρνερ

Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ

17' Ο Γερεμέγεφ δεν κατάφερε να εκτελέσει από αριστερά στην μεγάλη περιοχή και πήρε κόρνερ

15' Σέντρα του Μλαντένοβιτς από αριστερά κόπηκε κι έκανε στη συνέχεια επιθετικό φάουλ ο Τζούριτσιτς

Το πέταλο των οργανωμένων είναι άδειο

Λίγος κόσμος στη Λεωφόρο

10' Τρομερή απόκρουση του Ντραγκόβσκι στην δεξιά γωνία στην καρφωτή κεφαλιά του Βάργκας

9' Λάθος γύρισμα του Κώτσιρα και κόρνερ για την Μακάμπι

7' Κόρνερ του Μπακασέτα απομάκρυνε η άμυνα

6' Ωραία σέντρα του Μλαντένοβιτς, αλλά πέρασε ημπάλα από τον Γερεμέγεφ

5' Ο Παναθηναϊκός έχει τον έλεγχο από το ξεκίνημα, αλλά όχι και κάποια φάση

Σέντρα στο φιλικό

Χειροκροτήθηκε ο Ίνγκασον από τους φίλους του Παναθηναϊκού στο ζέσταμα

Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα δίχτυα στην εστία μπροστά από τη θύρα 13 κι έχει καθυστερήσει η σέντρα

Σημαντική εξέλιξη στην υπόθεση του Ιωαννίδη

Ο Τζαβέλλας στο γήπεδο

Εικόνες από το πράσινο ζέσταμα

Προσθήκη στο πράσινο τεχνικό τιμ

Στην αποστολή ο Αλόνσο δεν έχει τους ανέτοιμους Ιωαννίδη, Πάλμερ-Μπράουν, Σένκεφελντ, Μπάλντοκ, αλλά και τους Σλοβένους διεθνείς Τσέριν, Σπόραρ, Βέρμπιτς.

Εκτός ενδεκάδας κι αυτό είναι έκπληξη βρίσκεται ο Αράο.

Για πρώτη φορά ξεκινούν βασικοί σε φιλικό οι Σέρβοι Νεμάνια Μαξίμοβιτς και Φίλιπ Μλαντένοβιτς

Στον πάγκο θα είναι το νέο μεταγραφικό απόκτημα Ίνγκι Ίνγκασον και ίσως πάρει λίγο χρόνο συμμετοχής. Ο Ισλανδός στόπερ μετράει τρεις προπονήσεις με την ομάδα.

Το περασμένο Σάββατο επικράτησε στη Λεωφόρο 3-1 της ΑΕΚ Λάρνακας με δύο γκολάρες του Μπακασέτα και ένα ακόμα του Βαγιαννίδη

Στο δεύτερο ήρθε 0-0 με την Πάφο και στο τρίτο του παιχνίδι στην Αυστρία ηττήθηκε 1-0 από την Μπράουνσβαϊγκ.

Ο Παναθηναϊκός στο πρώτο φιλικό ξεμούδιασμα νίκησε 14-0 την Ουνιόν Χάους ιμ Ένσταλ.

Αυτό είναι το τρίτο φιλικό για τους Ισραηλινούς. Στο πρώτο νίκησαν 2-0 την βουλγαρική Μπότεφ Βράτσα και στο δεύτερο έφεραν 2-2 με την Λέφσκι Σόφιας

Η Μακάμπι Νετάνια την περασμένη σεζόν τερμάτισε ένατη στο πρωτάθλημα του Ισραήλ.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού

Η ρεβάνς των δύο ομάδων στην Σλοβενία θα ξεκινήσει στις 21.15. Στον πρώτο αγώνα η Μπότεφ νίκησε 2-1 στην έδρα της.

Είναι το τελευταίο φιλικό προετοιμασίας για το τριφύλλι, πριν τον πρώτο επίσημο αγώνα με την Μάριμπορ ή την Μπότεφ Πλόβντιβ στο ΟΑΚΑ στις 25 του μήνα (21.00)

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναθηναϊκός - Μακάμπι Νετάνια.