LIVE: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΜΠΟΤΕΦ ΠΛΟΒΝΤΙΒ

Γιώργος Σακελλαρίου 18:00 - 25.07.2024 / Ανανεώθηκε: 22:03 - 25.07.2024

Παρακολουθήστε live στο sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός - Μπότεφ Πλόβντιβ για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League.

Τα highlights του αγώνα

Η ανάλυση του αγώνα

Ο Μπακασέτας δεν άφησε περιθώρια και στο 44' από την άσπρη βούλα με δυνατό σουτ έκανε το 2-0

Το 1-0

του Παναθηναϊκού με τον Γερεμέγεφ

Επίσημα παίκτης του Παναθηναϊκού ο Τετέ

Το δοκάρι του Τζούριτσιτς

Ο Παναθηναϊκός νίκησε 2-1 με γκολ του Γερεμέγεφ στο 8' και του Μπακασέτα με πέναλτι στο 44'. Στο 70'μείωσε ο Κορόσετς για την Μπότεφ

Στο 96' μακρινό σουτ του Κόντε μπλόκαρε ο Ντραγκόβσκι κι έτσι τελείωσε το ματς

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ.

95' Γέμισμα της Μπότεφ στα χέρια του Ντραγκόβσκι

Το 2-1 της Μπότεφ από το λάθος του Βιλένα

6 λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Εκτός Σένκεφελντ και Τζούριτσιτς, μέσα Ίνγκασον και Βέρμπιτς

88' Πιέζουν οι Βούλγαροι

Ο Ουκάκι είχε αρχίσει να χάνει την ισορροπία του πριν υπάρξει κάποια επαφή με τον Ντραγκόβσκι

ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΕ!

Λάθος συνεννόηση των Σένκεφελντ, Γεντβάι, ο Ουκάκι έφυγε απέναντι από τον Ντραγκόβσκι έχασε την ισορροπία του και ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Πάει στο VAR να το δει

83' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΟΤΕΦ

80' Μέσα Ντιαμπατέ, Ουκάκι έξω ο Ακέρε και Ποπόφ

78' Ο Τζούριτσιτς αριστερά στη μεγάλη περιοχή έκανε το δεξί φαλτσαριστό σουτ, η μπάλα κατέληξ στο οριζόντιο δοκάρι κι έξω από τη γραμμή και στη συνέχεια ο Γερεμέγεφ με το στήθος από την μικρή περιοχή την έστειλε άουτ.

78' Ο Σπόραρ στη θέση του Γερεμέγεφ

78' ΔΟΚΑΡΙ Ο ΠΑΟ.

Γιούχα σε Βιλένα, αποθέωση για Μαξίμοβιτς που πήρε τη θέση του

Μέσα και ο Λημνιός αντί του Μαντσίνι

Αποθεώθηκε ο Μαξίμοβιτς που μπήκε στη θέση του

74' Αλλαγή ο Βιλένα και γιούχα!

70' Λάθος του Βιλένα, έκλεψε η Μπότεφ, ο Σέκουλιτς από δεξιά γύρισε στον Κορόσετς κι αυτός σε κενή εστία μείωσε σε 2-1

70' ΓΚΟΛ Η ΜΠΟΤΕΦ

70'Μέσα Καραμπέλιοφ και Σέκουλιτς για την Μπότεφ

Το πέναλτι που ζήτησε η Μπότεφ στο πρώτο ημίχρονο

67' Ο Παναθηναϊκός για πρώτο ματς διαχειρίζεται το 2-0 και ψάχνει μία επίθεση για ένα ακόμα γκολ

65' Διακοπή στο ματς, ο Ντραγκόβσκι συγκρούστηκε με τον Ούτζαχ

63' Ο Κόροσετς στη θέση του Ετό

62' Ψηλά άουτ το φάουλ του Μπακασέτα

61' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟ, από τον Ετό στον Μλαντένοβις. Γλίτωσε την δεύτερη κίτρινη ο παίκτης της Μπότεφ

Την ώρα που έκανε το πρώτο πλασέ ο Σέρβος ο Γερεμέγεφ ήταν εκτεθειμένος. Η μπάλα γύρισε στον Τζούρισιτς που σκόραρε, αλλά δεν μέτρησε το γκολ

59' Σκόραρε ο Τζούριτσιτς, αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία για οφσάιντ

58' Σε εκτέλεσε φάουλ ο Περέρα έκανε το σουτ αμαρκάριστος, η μπάλα κόντραρε στον Κόντε, που ήταν οφσάιντ κι έφυγε άουτ

56' Δεύτερο σερί κόρνερ για την Μπότεφ

54' Δυνατό αριστερό σουτ του Βαγιαννίδη απέκρουσε ο Ιγκόνεν και απομάκρυνε η άμυνα σε κόρνερ.

Οι πανηγυρισμοί στο 2-0

49' Φοβερή ενέργεια του Τζούριτσιτς, αλλά η μπαλιά στον Μαντσίνι κόπηκε τελευταία στιγμή

47' Ο Γερεμέγεφ δεν έδωσε στον Μαντσίνι που έκανε κίνηση κι από τα 25 μέτρα επιχείρησε σουτ που έφυγε ψηλά άουτ

46' Ο Γερεμέγεφ μπήκε στην περιοχή, αλλά στη συνέχεια πιέστηκε δεν μπόρεσε να εκτελέσει και χρεώθηκε επιθετικό φάουλ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Η άστοχη κεφαλιά του Γεντβάι

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Ο Παναθηναϊκός προηγείται 2-0 της Μπότεφ με το πλασέ του Γερεμέγεφ στο 8' και το πέναλτι του Μπακασέτα στο 44'

Η δεύτερη μεγάλη ευκαιρία του Γερεμέγεφ στο ματς

2 λεπτά οι καθυστερήσεις

44' ΓΚΟΟΛΛΛΛΛ Ο ΠΑΟ! Ο Μπακασέτας από την άσπρη βούλα εστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

Ο Τζούριτσιτς μπήκε στην περιοχή και τον ανέτρεψε ο Ταμ

43' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ

40'Κόρνερ του Μαντσίνι, κεφαλιά του Αράο στο πρώτο δοκάρι έφυγε άουτ

Με το 10 ο Τετέ, όπως αναμενόταν

37' Ευκαιρία για τον ΠΑΟ. Γύρισμα από δεξιά ο Βιλένα έκανε το αριστερό σουτ κι απομάκρυνε ο Ταμ προ του Ιγκόνεν, Έχει πάρει ρυθμό το ματς

35'Κεφαλιά του Γεντβάι έφυγε άουτ μετά το φάουλ, αλλά σηκώθηκε σημαία για οφσάιντ

34' Κίτρινη στον Περέρα για φάουλ στον Βαγιαννίδη

32' Κόρνερ του Μπακασέτα απομάκρυνε ο γκολκίπερ, νέο σουτ εκτός περιοχής ο Βιλένα απελπιστικά άστοχο

31' Πιέζει ο ΠΑΟ, ζητάει πέναλτι για χέρι ο Μαντσίνι, κόρνερ ΄δειξε ο διαιτητής

28'Μακρινό σουτ του Κόντε στα χέρια του Ντραγκόβσκι

«Σουβενίρ» στον Κώτσιρα από την προπόνηση

Η τρομερή ευκαιρία του Γερεμέγεφ για το 2-0

25' Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

21' Νέα μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟ. Γύρισμα του Βαγιαννίδη ξανά από δεξιά, ο Γερεμέγεφ στην μικρή περιοχή με το δεξί έστειλε τη μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

Το 1-0

20' Δεν βγήκε η κομπίνα που επιχείρησαν Μπακασέτας, Βιλένα και στη συνέχεια η σέντρα του Μλαντένοβιτς απομακρύνθηκε

19' Κόρνερ τώρα για τον ΠΑΟ

18'Νέα φάση για την Μπότεφ, το δεξί πλασέ του Ακέρε από το πέναλτι ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Ντραγκόβσκι

17' Επικίνδυνη ενέργεια του Ενουατσούκου από αριστερά ο Ντραγκόβσκι απομάκρυνε στο γύρισμα

16' Καλή αμυντική προσπάθεια από τον Σένκεφελντ, πήρε το επιθετικό φάουλ από τον Ούτζαχ

Η υποδοχή του Αλαφούζου στον Τετέ

13' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαντσίνι γύρισε από δεξιά και ο Γερεμέγεφ στη μικρή περιοχή με προβολή έστειλε την μπάλα άουτ

Πήρε τα πάνω του και ο κόσμος με το γκολ

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό που πίεζε για το γκολ

8' Σε γέμισμα απόκρουση του Μλαντένοβιτς από το κέντρο, ο Γερεμέγεφ, έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με δεξί πλασέ παρά την παρέμβαση παίκτη της Μπότεφ άνοιξε το σκορ

8' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛ Ο ΠΑΟ

Μερικές δεκάδες οι οπαδοί της Μπότεφ στο ΟΑΚΑ

Κακό κόρνερ και στη συνέχεια γέμισμα του Μπακασέτα στα χέρια του Ιγκόνεν

5'Κόρνερ για τον ΠΑΟ