LIVE STREAMING: ΠΑΟΚ - ΓΚΕΝΚ

Sportal newsroom 18:11 - 10.07.2024 / Ανανεώθηκε: 18:59 - 10.07.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα Γκενκ - ΠΑΟΚ, ο οποίος διεξάγεται σε φιλικό πλαίσιο.

Νωθρός ο ΠΑΟΚ, ηττήθηκε 3-1 από τη Γκενκ
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

21:38 - 10.07.2024

Ο ΠΑΟΚ στο τρίτο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους ηττήθηκε με 3-1 από τη Γκενκ σε ένα ματς που είχε ένταση, νεύρα, κίτρινες κάρτες και 120 λεπτά αγώνα. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Δικέφαλο στα φιλικά του.

Η Γκενκ αναφέρει ότι το ματς θα μεταδοθεί από το κανάλι της στο Youtube

Τέλος στο φιλικό ΠΑΟΚ - Γκενκ 1-3

Κόντραρε στο τείχος και κατέληξε κόρνερ το φάουλ

115' Φάουλ σε καλό σημείο για την Γκενκ

Παραμένει το 3-1 για την Γκενκ λίγο πριν το φινάλε του αγώνα διάρκειας 120 λεπτών

105' Δεξί σουτ του Χαρούν εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ

100' Κόπηκε σε κόρνερ καλή επίθεση του ΠΑΟΚ

Σέντρα στο τέταρτο και τελευταίο 30λεπτο

90' διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες

88' Πάσα του Σβαμπ, ο Βιεϊρίνια αριστερά στη μικρή περιοχή σούταρε με το αριστερό και η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

84' Με τακουνάκι του Τσεκίρι μπροστά από τον Τσιφτσή έγινε το 3-1 για τους Βέλγους.

84' Γκολ για την Γκενκ

77' Αριστερό σουτ του Σμυρλή από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

75' Ωραία πάσα του Θυμιάνη, ο Βιεϊρίνια εκτός περιοχής εξαπέλυσε έναν κεραυνό με το δεξί, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

72' Ο Σμυρλής στη θέση του Τάισον

«Κωνσταντίνε θα είσαι τρέλα με του ΠΑΟΚ τη φανέλα», φώναζαν οι οπαδοί του Δικεφάλου

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ στο ημίχρονο αποθέωσαν τον 16χρονο μελλοντικό αστέρα του βελγικού ποδοσφαίρου, τον Κωνσταντίνο Καρέτσα, ο οποίος είναι δηλωμένος φίλος του Δικεφάλου.

68' Θέλει να βγάλει ένταση ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν έχει κάνει κάποια φάση

Δεξιά ο Βιεϊρίνια στην επίθεση και αριστερά παρέμεινε ο Τάισον

Στο τέρμα ο Τσιφτσής, δεξιά ο Σάστρε, αριστερά ο Ράφα Σοάρες και στόπερ οι Νάσμπεργκ, Μιχαϊηλίδης. Στα χαφ οι Θυμιάνης, Σβαμπ, μπροστά τους ο Κωνσταντέλιας, στα άκρα της επίθεσης οι Βιεϊρίνια, Τάισον και στην κορυφή ο Μπράντον Τόμας.

Εννιά αλλαγές από τον ΠΑΟΚ. Η ενδεκάδα στο δεύτερο ημίχρονο

Κάνει αλλαγές ο ΠΑΟΚ για το δεύτερο 60λεπτο

ΠΑΟΚ - Γκενκ 1-2 στο πρώτο ημίχρονο

Και σφύριξε τη λήξη του 60λέπτου ο διαιτητής

Ένταση εδώ και λίγα λεπτά στο φιλικό. Οπαδοί της Γκενκ πήγαν στον πάγκο του ΠΑΟΚ και διαμαρτυρήθηκαν για τα μαρκαρίσματα σε Καρέτσα και Παντέρα με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση

68' Σκληρό φάουλ του Μουργκ στον Παντέρα και κίτρινη κάρτα στον Αυστριακό μεσοεπιθετικό

66' Κάθετη του Καρέτσα για τον Τόλου, πίεσε ο Εκόνγκ κι έφτασε η μπάλα στον Κουλιεράκη

Τελικά θα παίξουν άλλα επτά λεπτά οι δύο ομάδες, διότι άργησε να ξεκινήσει το δεύτερο 30επτο

Τέλος στο πρώτο 60λεπτο. ΠΑΟΚ - Γκενκ 1-2

Ο Μουργκ πάσαρε στον Τάισον, ο οποίος από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής σούταρε με το δεξί και η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

60' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ

56' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

55' Φάουλ του Ντεσπόντοφ από δεξιά, στη μικρή περιοχή ο Μπάμπα πρόλαβε τον Καγιέμπε και με κεφαλιά μείωσε σε 2-1

55' 2-1 μείωσε ο ΠΑΟΚ!

52' Μπαλιά του Μπάμπα, με τη μία στο ύψος του πέναλτι το δεξί πλασέ του Σάστρε, αλλά μπλόκαρε ο Πέντερς

Στο δεύτερο 30λεπτο δείχνει βελτιωμένος ο ΠΑΟΚ

47' Απέκρουσε ο Πέντερς στη δεξιά του γωνία το πέναλτι του Μουργκ

Ο Τάισον έδωσε στον Τσιγγάρα και αυτός ανατράπηκε από τον Καγιεμπέ

46' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ.

Αλλά δόθηκε άουτ

44' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα από αριστερά του Τάισον, η καρφωή κεφαλιά του Εκόνγκ στο ύψος της μικρής περιοχής κατέληξε άουτ, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να την βρίσκει με τα δάχτυλα

43' Με το εξωτερικό του δεξιού ποδιού, πολύ κακή εκτέλεση και αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα

Τάισον και Μουργκ στην μπάλα

42' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ λίγο έξω από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, το πήρε ο Μουργκ

41' Γύρισμα του Μπάμπα από αριστερά κόπηκε και κόντραρε στον Γκανέζο με τη μπάλα να φεύγει άουτ

Αναγκαστική αλλαγή, αφού τραυματίστηκε ο Ότο

35'Νέα διακοπή στο ματς. Ο Σάστρε ετοιμάζεται να πάρει τη θέση του Ότο.

Ξεκίνησε το δεύτερο 30λεπτο

Ο Λουτσέσκου μίλησε στη διακοπή τους παίκτες κι εξέφρασε τη δυσαρέσκειά του για την εικόνα και την έλλειψη κίνησης ανάμεσα στις γραμμές

Αρκετοί φίλοι του ΠΑΟΚ βρίσκονται στο γήπεδο

30' διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες

26' Επικίνδυνα πάλι στην κόντρα η Γκενκ με τον Τόλου, ενώ είχε βγει ο Κοτάρσκι, αλλά το τακουνάκι του Νιγηριανού δεν είχε αποδέκτη και η άμυνα του ΠΑΟΚ απομάκρυνε

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να είναι νωθρός δημιουργικά και ιδιαίτερα ευάλωτος στις αντεπιθέσεις.

17' Σουτ του Τολού, έβαλε την κόντρα ο Εκόνγκ

Πολύ νωθρά ξεκίνησε το φιλικό ο ΠΑΟΚ

9' Από αριστερά ο Στένμπεργκ έδωσε δεξιά στον Στούκερς κι αυτός από το όριο της μεγάλης περιοχής, με τρομερό αριστερό πλασέ έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Κοτάρσκι για το 2-0.

9' 2-0 για την Γκενκ

Ο 19χρονος Αντεντέγι-Στένμπεργκ με δεξί πλασέ αριστερά εντός περιοχής νίκησε τον Κοτάρσκι για το 1-0 των Βέλγων.

5' Γκολ για την Γκενκ

Ο νεαρός Καρέτσας δεν έχει κρύψει στα social media ότι είναι φίλος του ΠΑΟΚ από μικρό παιδί.

Ο πατέρας του είναι από τις Σέρρες και η μητέρα του από την Αθήνα.

Ο Κωνσταντίνος Καρέτσας γεννήθηκε στις 19/11/07 στη Γκενκ και είναι από τα μεγαλύτερα ταλέντα της χώρας.

Βασικός ο 16χρονος Καρέτσας.

Σέντρα στο φιλικό

Νωρίτερα η ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη 2-2 με την Γάνδη

Φινάλε της ΑΕΚ στην προετοιμασία στην Ολλανδία με 2-2 με την Γάνδη, με Γαλανόπουλο, Ρότα, Πήλιο να ξεχωρίζουν

18:45 - 10.07.2024

Η Ένωση με δυο καλά πρώτα τέταρτα σε κάθε ένα από τέσσερα ημίχρονα που έπαιξε, αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Γάνδη μια μέρα πριν επιστρέψει στην βάση της