LIVE: ΠΑΟΚ - ΜΠΟΡΑΤΣ ΜΠΑΝΙΑ ΛΟΥΚΑ

Γιώργος Σακελλαρίου Μάνος Τσαλγατίδης 19:01 - 24.07.2024 / Ανανεώθηκε: 20:54 - 31.07.2024

Παρακολουθήστε live στο sportal την εντός έδρας αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Μπόρατς Μπάνια Λούκα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-2, αλλά δεν εξασφαλίστηκε

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

Στο ματς που είναι σε εξέλιξη, η ΑΕΚ προηγείται 4-1 της Εσκάλδες από την Ανδόρα

60η νίκη για τον ΠΑΟΚ

ΤΕΛΟΣ ΑΓΏΝΑ. ΠΑΟΚ - Μπάνια Λούκα 3-2

90' Κίτρινη στον Χάσουκιτς

Η εικόνα του ΠΑΟΚ είναι ξεκάθαρα προβληματική σήμερα.

89' Ο Τσάβιτς στη θέση του Βούκοβιτς

85' Ο Τσιγγάρας στη θέση του Σβαμπ

85' Σέντρα του Σάστρε μόνος του στην μικρή περιοχή, ο Σαμάτα έκανε την κεφαλιά ψηλά άουτ

84' Αδύναμη κεφαλιά του Σαμάτα στα χέρια του Σισκόφσκι

8-4 οι τελικές

80' Φάουλ του Βούκοβιτς μπλόκαρε ο Κοτάρσκι

77' Κάθετη στον Τάισον, αυτός γύρισε στον Σαμάτα και πρόλαβε ο Κρβιτς κι απομάκρυνε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι και κόρνερ

77' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!

Οι πανηγυρισμοί στο 3-2

Ο ρυθμός έχει πέσει, οι Βόσνιοι έχουν κουραστεί, το ίδιο και ο ΠΑΟΚ, που κάνει διαχείριση του σκορ.

73' Γύρισμα του Τάισον στον Σαμάτα, πρόλαβε και μπλόκαρε ο Σισκόφσκι

Εκτός Ντεσπόντοφ, Μπράντον και Οζντόεφ

68' Μέσα Μαντί Καμαρά, Σαμάτα και Ζίβκοβιτς

Ο ΠΑΟΚ είναι ξεκάθαρα δυσλειτουργικός στο αμυντικό του κομμάτι.

66' Ο ΠΑΟΚ κυκλοφόρησε τη μπάλα, αλλά η φάση κατέληξε με αριστερό σουτ του Ντεσπόντοφ ψηλά άουτ

Ετοιμάζει τρεις αλλαγές ο Λουτσέσκου

Επιχείρησαν να προκαλέσουν ένταση οι οπαδοί της Μπάνια Λούκα

60' Ο Κωνσταντέλιας στη θέση του Μουργκ

Το 3-2 του Εκόνγκ

Ο ΠΑΟΚ ενώ προηγείται για τρίτη φορά στο ματς δεν μπορεί να βρει ηρεμία. Είναι πραγματικά κάτι ανεξήγητο.

Ο ΠΑΟΚ μετά το 3-2 δεν έχει κλείσει την Μπάνια και παραμένει νευρικός

58' Κόρνερ για την Μπάνια Λούκα

Ο ΠΑΟΚ αν παρουσιαστεί σοβαρός και με καθαρό μυαλό μπορεί κι άλλα γκολ

53' Δεξί σουτ του Τάισον εκτός περιοχής μπλόκαρε ο Σισκόφσκι

Τρία γκολ από τους δύο στόπερ του, όλα με κεφαλιές για τον ΠΑΟΚ!

51' Κόρνερ του Ντεσπόντοφ από αριστερά με το δεξί, λάθος έξοδος του Σισκόφσκι και ο Εκόνγκ στο δεύτερο δοκάρι έκανε το 3-2!

51' ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ Ο ΠΑΟΚ

Το 1-0 του ΠΑΟΚ

Το 2-2 της Μπάνια Λούκα

Το 2-1 του ΠΑΟΚ

Το 1-1

48' Γύρισμα του Μπάμπα κόπηκε και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε πάνω του κι έφυγε άουτ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Εικόνες από την Τούμπα και οι πανηγυρισμοί στο 2-1

Η φάση του πέναλτι και οι πανηγυρισμοί των φιλοξενούμενων

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 17' με τον Κουλιεράκη, ισοφάρισε ο Ερέρα με πέναλτι στο 22', ο Κουλιεράκης και πάλι έκανε στο 39' το 2-1 και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Κουλάσιν έκανε το 2-2.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45'+3' Ο Βούκοβιτς από αριστερά γύρισε και ο Κουλάσιν από δεξιά πρόλαβε τον Μπάμπα και με πλασέ ισοφάρισε

Πραγματικά ακατανόητη ενέργεια από τον Τάισον που είναι ο υπαίτιος για το 2-2 της Μπάνια Λούκα.

Απίστευτα πράγματα. Αντί να κάνει ο ΠΑΟΚ το 3-1 σε κενή εστία στο τέλος του πρώτου μέρους δέχθηκε την ισοφάριση

45'+3' 2-2 Η ΜΠΑΝΙΑ ΛΟΥΚΑ

45+1 Κίτρινη στον Κρβιτς

Ο ΠΑΟΚ έχει ηρεμήσει και πλέον... πνίγει την Μπάνια Λούκα με το ποδόσφαιρο του.

45' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Ο Τάισον έκανε την μπαλιά στον Μπράντον, αυτός γύρισε στον Οζντόεφ από το ύψος του πέναλτι κι ο Ρώσος αντί να εκτελέσει με τη μία σε κενή εστία πλάσαρε σε δεύτερο χρόνο κι ο Καρολίνα έβαλε την κόντρα σε κόρνερ.

44' Τρομερή ευκαιρία ο ΠΑΟΚ!

Δεύτερο γκολ από τον Κουλιεράκη που έχει κάνει κι ένα πέναλτι!

39' Πίεσε και έκλεψεο Τάισον, σέντραρε από αριστερά ο Σβαμπ, ο Οζντόεφ στον άξονα, από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής έκανε το δεξί σουτ, απέκρουσε προσωρινά ο Σισκόφσκι και ο Κουλιεράκης με κεφαλιά από κοντά έκανε το 2-1!

Εξιλέωση για τον Κουλιεράκη το δεύτερο γκολ του!

39' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ

2-1 τα κόρνερ

38' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

Η φάση του 1-0

Ο Λουτσέσκου είναι πραγματικά εκνευρισμένος από αυτό που βλέπει.

37' Νέα δυνατή μπαλιά του Τάισον χωρίς αντίκρισμα

35' Δυνατή πάσα του Μπάμπα στον Τάισον, άουτ η μπάλα

Οι πανηγυρισμοί στο 1-0

Ο ΠΑΟΚ πρέπει να ηρεμήσει, καθώς δεν έχει καθαρό μυαλό και δεν του βγαίνει τίποτα στο παιχνίδι του.

31' Κόρνερ για την Μπάνια Λούκα. Πολύ αγχωμένος ο ΠΑΟΚ ειδικά μετά το γκολ που δέχθηκε

Ο Γιώργος Σαββίδης στο γήπεδο

Φάσεις από το ματς

28' Φάουλ του Ντεσπόντοφ, πέρασε απ' όλους η μπάλα

Ο ΠΑΟΚ έχει έναν ανεξήγητο εκνευρισμό από τη στιγμή που πέτυχε το γκολ και έπειτα.

Οι οπαδοί της Μπάνια Λούκα

26' Έχει πέσει στο έδαφος ο Μουργκ, αλλά σηκώνεται

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ

Ο Σάστρε γύρισε με το κεφάλι όχι σίγουρα, ο Κοτάρσκι βγήκε και μπλόκαρε, αλλά ο Κουλιεράκης με την φόρα που είχε πήγε κι έπεσε στον Κροάτη γκολκίπερ κι απομάκρυνε την μπάλα με το χέρι από την αγκαλιά του!

22' Ο Ερέρα από την άσπρη βούλα έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία και ισοφάρισε σε 1-1

Ίσως το πιο χαζό πέναλτι στην ιστορία του ποδοσφαίρου

Και κίτρινη στον Σβαμπ για διαμαρτυρία

Εχει βρει τη μπάλα με το χέρι ο Κουλιεράκης και δυστυχώς πέναλτι δώρο στους Βόσνιους από τους παίκτες του ΠΑΟΚ

ΠΕΝΑΛΤΙ

Με το χέρι έχει βρει τη μπάλα ο Σάστρε

Κάτι τσεκάρουν στο VAR οι Σλοβένοι, πάει να δει την φάση ο Σμάγιτς.

19' Λάθος συνεννόηση του Σάστρε με τον Κουλιεράκη κι ενώ έβγαινε ο Κοτάρσκι, ο Βούκοβιτς από πλάγια αριστερά με το αριστερό σούταρε άουτ

17' Κόρνερ από αριστερά ο Ντεσπόντοφ, ο Κουλιεράκης σηκώθηκε πιο ψηλά απ' όλους στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία για το 1-0

Αυτό το γκολ πιστεύω θα λύσει τα πόδια των παικτών του ΠΑΟΚ, που είχαν ένα άγχος.

Σκόρερ ο Κουλιεράκης

17' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ!

16' Μπήκε απειλητικά ο Μπράντον, έκοψε σε κόρνερ ο Μέγιερς πριν εκτελέσει ο Ισπανός

14' Πρώτη τελική στο ματς με την Μπάνια Λούκα. Κεφαλιά του Βούκοβιτς στην μικρή περιοχή έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

13' Γύρισμα του Μπάμπα κόπηκε

11' Χωρίς φάση έως τώρα το ματς

O ΠΑΟΚ έχει μπει καλά στο παιχνίδι και πιέζει για να πετύχει το πρώτο τέρμα.

9' Παίζει βιαστικά ο ΠΑΟΚ προς το παρόν και κάνει λάθη σε εύκολες πάσες

7' Άουτ η μπάλα, κόρνερ ζήτησε ο Σβαμπ και μάλλον είχε δίκιο

5' Ατομική προσπάθεια του Μπάμπα από αριστερά, αλλά πιέστηκε κι έφυγε άουτ η μπάλα

5' Κόπηκε η σέντρα του Ντεσπόντοφ

4' Πιέζει ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα

2' Ο ΠΑΟΚ από το ξεκίνημα πήρε την κατοχή

Σέντρα στο ματς

Μπάνια Λούκα (Μλάντεν Ζίζοβιτς): Σισκόφσκι, Κβρζιτς, Ερέρα, Καρόλινα, Μάιγερς, Σκόρουπ, Γκράχοβατς, Κουλασίν, Βούκοβιτς, Σάβιτς, Λούκιτς.

Θυμίζουμε την ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

Κοτάρσκι, Σάστρε, Μπάμπα, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Οζντόεφ, Σβαμπ, Τάισον, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Μπράντον.

Σχεδόν γεμάτη η Τούμπα

Ο ΠΑΟΚ θα είναι ισχυρός και στους τρεις γύρους.

Ισοφάρισε ο Κοτάρσκι και στη ρεβάνς πάει για ρεκόρ

Το ζέσταμα των παικτών του ΠΑΟΚ

«Να 'τοι, να 'τοι οι πρωταθλητές». Αποθέωση για τον ΠΑΟΚ.

Διαιτητής είναι Σλοβένος Νταβίντ Σμάγιτς και βοηθοί οι συμπατριώτες του Γκάμπροβετς, Τσέρνε.

Τέταρτος ο Σλοβένος Μπάλαζιτς και στο VAR οι Μπόροσακ, Πέριτς.

Στον πάγκο του ΠΑΟΚ είναι οι: Στον πάγκο του ΠΑΟΚ βρίσκονται οι Τσιφτσής, Ότο, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Κεντζιόρα, Θυμιάνης, Ράφα Σοάρες, Τσιγγάρας, Καμαρά, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Σαμάτα.

Μεταγραφικές εξελίξεις στον ΠΑΟΚ

Η ενδεκάδα και η διάταξη της Μπάνια Λούκα

Ο ΠΑΟΚ αν περάσει την Μπάνια Λούκα στον τρίτο γύρο θ' αντιμετωπίσει την σουηδική Μάλμε

Η Μπάνια Λούκα είναι από τη Βοσνία, ουσιαστικά όμως, η πόλη έχει έντονο σερβικό στοιχείο.

Οι αριθμοί για το ματς

Πριν το ζέσταμα

Αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την Μπάνια Λούκα για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Μπόρατς Μπάνια Λούκα