LIVE: ΠΑΟΚ - ΟΥΝΙΟΝ ΣΕΝ ΖΙΛΟΥΑΖ

Sportal newsroom 14:08 - 13.07.2024 / Ανανεώθηκε: 16:52 - 13.07.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ - Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ, ο οποίος διεξάγεται σε φιλικό πλαίσιο.

Στις 20.00 στο τελευταίο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους ο ΠΑΟΚ θ' αντιμετωπίσει την Φίτεσε στο Άρνεμ

Ο ΠΑΟΚ μετά τη Χιμπέρνιαν και την Γκενκ, ηττήθηκε 2-1 από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ

Τέλος

85' Αριστερό σουτ του Σβαμπ εκτός περιοχής ήταν άστοχο

83' Ο Σάστρε έκλεψε κι έδωσε στον Μπράντον, ο οποίος σούταρε με το δεξί από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής και η μπάλα έφυγε άουτ δίπλα από το δεξί δοκάρι

81' Πολλά λάθη στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Καλαϊλί γύρισε από δεξιά στην μικρή περιοχή κι απομάκρυνε ο Εκόνγκ σε κόρνερ

78' Φάουλ του Ντεσπόντοφ, κεφαλιά του Εκόνγκ μπλόκαρε ο γκολκίπερ

71' Οριζόντιο δοκάρι για την Ουνιόν σε σέντρα σουτ του Φουσεϊνί

68' Ευκαιρία για τους Βέλγους, αλλά ο Κοτάρσκι νίκησε στο τετ α τετ τον Καμπανγκού

66' Ο Καλαϊλί έκανε κούρσα από τα δεξιά και σέντραρε, όπου στην καρδιά της άμυνας ο Καμπανγκού με κεφαλιά εκτέλεσε τον Κοτάρσκι για το 2-1.

66' 2-1 η Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ

63' Αριστερό σουτ του Σβαμπ με το εξωτερικό κόντραρε σε κόρνερ

61' Ο Εκόνγκ έβαλε το σώμα του και έτσι ο Αγένσα έστειλε τη μπάλα άουτ

59' Ωραία αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, πέντε παίκτες άλλαξαν την μπάλα, αλλά το δεξί σουτ του Μπάμπα από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

55' Γέμισμα του Σάστρε, κινήθηκε έξυπνα ο Μπράντον και τον πρόλαβε ο αντίπαλος γκολκίπερ

50' Από αριστερά ο Ελ Χατζ γύρισε στον Ντέιβιντ και ισοφάρισε με πλασέ σε κενή εστία.

50' 1-1 Η Σεν Ζιλουάζ

Χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ

Δημιούργησαν ατμόσφαιρα οι οπαδοί του ΠΑΟΚ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 με το πέναλτι του Σβαμπ στο 27'.

41' Δεξί δυνατό σουτ του Φρανσουά απομάκρυνε σε κόρνερ ο Κοράρσκι.

39' Ο Κουλιεράκης απομάκρυνε σε κόρνερ το γύρισμα του Λέισεν

33' Σέντρα του Ντεσπόντοφ από δεξιά κόπηκε σε κόρνερ

31' Ωραία ανάπτυξη του ΠΑΟΚ και γύρισμα του Τάισον από αριστερά, ο Μπράντον στο όριο της περιοχής έκανε το δεξί πλασέ, η μπάλα κόντραρε κι έφυγε κόρνερ.

29' Σέντρα του Μπάμπα κόπηκε και στην αντεπίθεση της Ουνιόν ο Κοτάρσκι βγήκε έγκαιρα και απομάκρυνε

27' Γκολ ο Σβαμπ! Ο Αυστριακός από την άσπρη βούλα έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία τον Μορίς, που έπεσε δεξιά κι έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.

Ο Μπράντον τσίμπησε την μπάλα και ο Φρανσουά τον βρήκε στα πόδια με τον διαιτητή να δείχνει το πέναλτι

26' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ

20' Κόρνερ από αριστερά του Μουργκ, ο Σβαμπ στο ύψος της μικρής περιοχής πλάσαρε άουτ με το αριστερό.

17' Δεξί συρτό σουτ του Σάστρε από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Μορίς στην αριστερή γωνία

Αρκετοί οπαδοί του ΠΑΟΚ στο γήπεδο, με τύμπανα και τραγούδια έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους

5' Αριστερό σουτ του Μουργκ από το όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι.

2' Φάουλ του Ντεσπόντοφ από αριστερά απομάκρυνε η άμυνα των Βέλγων

Σέντρα στο ματς

Η ενδεκάδα των Βέλγων

Βγαίνουν οι διαιτητές και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια

Αυτό θα είναι το 4ο φιλικό προετοιμασίας για τον Πρωταθλητή Ελλάδας. Στα προηγούμενα τρία είχε μια νίκη με την ΑΕΚ Λάρνακας (2-1) και δύο ήττες από Χιμπέρνιαν (0-1) και Γκενκ (1-3).

Η αρχική ενδεκάδα που επέλεξε ο Λουτσέσκου για το σημερινό παιχνίδι αποτελείται από τους: Κοτάρσκι, Σάστρε, Εκόνγκ, Κουλιεράκη, Μπάμπα, Τσιγγάρα, Σβαμπ, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον, Μπράντον

Καλησπέρα σας, σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το φιλικό του ΠΑΟΚ με την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ