©intime

Δημήτρης Χούπης 17:12 - 02.08.2024 / Ανανεώθηκε: 19:46 - 02.08.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Τερνάνα.

Τέλος αγώνα. Τερνάνα - Ολυμπιακός 0-4.

89' Ο Μπιανκόν μπαίνει στη θέση του Κουτσίδη

81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός 4-0. Ο Παπακανέλλος, που έψαχνε το γκολ στο δεύτερο μέρος, πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ και σκόραρε το τέταρτο γκολ.

Πέντε λεπτά μετά την είσοδό του ο Βέλντε έβαλε το πρώτο του γκολ με τον Ολυμπιακό.

76' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός 3-0 με τον Βέλντε. Ο Παπακανέλλος είδε τον Φράνκι να αποκρούει το σουτ του και ο Νορβηγός στο ριμπάουντ πήρε την μπάλα σούταρε και σκόραρε.

75' Δεν μπόρεσε να γεμίσει με το κεφάλι ο Βέλντε, μετά από φάουλ του Μασούρα, πέρασε έξω η μπάλα.

71' Ο Ζέλσον μπήκε στην περιοχή επικίνδυνα, αλλά κόπηκε από τον Αλόι.

Ο Βέλντε μπήκε στη θέση του Γιάρεμτσουκ. Ντεμπούτο και για τον Νορβηγό εξτρέμ.

συνεχίζει ο αγώνας

68' Διακοπή για νερό και ανάσες

62' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Ο Κοστίνια βρήκε τον Παπακανέλλο στην περιοχή, αυτός σούταρε και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Ζέλσον Μάρτινς και Γιάρεμτσουκ έχουν συνεργαστεί ωραία στο δεύτερο μέρος.

60' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός 2-0 με τον Κουτσίδη. Ο Μουζακίτης εκτέλεσε το κόρνερ και ο νεαρός ποδοσφαιριστής με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το δεύτερο γκολ των «ερυθρολεύκων».

59' Είπαμε ο Ολυμπιακός έχει μπει μπει καλύτερα και το επιβεβαιώνει με τις ευκαιρίες και το γκολ.

58' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός 1-0 με τον Ζέλσον. Ο Γιάρεμτσουκ βρήκε μέσα στην περιοχή τον Πορτογάλο κι αυτός με ωραίο διαγώνιο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους».

57' Δυνατή πάσα του Ζέλσον, ο Γιάρεμτσουκ πρόλαβε να τσιμπήσει αλλά ο Φράνκι μπλόκαρε.

54' Νέα μεγάλη ευκαιρία. Ο Κοστίνια μετά το κόρνερ, έπιασε την κεφαλιά και ο Φράνκι έκανε μια τρομερή επέμβαση.

54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μετά από λάθος του Αλόι, ο Γιάρεμτσουκ έκανε ένα σουτ και ο Φράνκι έδιωξε σε κόρνερ.

53' Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός, αλλά του λείπει η τελική πάσα.

50' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ζέλσον έκλεψε, έδωσε στον Ρέτσο αυτός σούταρε, η μπάλα κάπου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

47' Ο Κοστίνια βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά

Έναρξη δευτέρου μέρους

Ο Μπότης μπαίνει στη θέση του Αναγνωστόπουλου

Τέλος πρώτου μέρους. Τερνάνα - Ολυμπιακός 0-0

Δύο λεπτά καθυστερήσεις

40' Σέντρα του Πατανέ, έδιωξε ο Κοστίνια με το κεφάλι

38' Αρκετά χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα μέχρι στιγμής

32' Ο Ζέλσον δεν πρόλαβε το λάθος των αμυντικών της Τερνάνα, με τον γκολκίπερ της ομάδας να διώχνει.

29' Ο Κοστίνια έκανε ένα επικίνδυνο γύρισμα στην περιοχή, αλλά έκοψαν ο Ιταλοί.

Συνεχίζεται ο αγώνας

23' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι για νερό

21' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό ξανά με τον Μασούρα. Ο αρχηγός των «ερυθρολεύκων» έκανε ένα νέο σουτ και η μπάλα πέρασε εκτός.

20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε ένα διαγώνιο σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

17΄' Ωραία σέντρα του Κοστίνια από τα δεξιά, αλλά ο Λοϊακάνο έδιωξε πριν πάρει την κεφαλιά ο Γιάρεμτσουκ.

9' Τίποτα το ιδιαίτερο στο παιχνίδι μέχρι στιγμής.

7' Ο Ζέλσον Μάρτινς έπεσε στο έδαφος, αλλά ο διαιτητής είπε «παίζετε».

5' Ψηλά η κεφαλιά του Φεράντε

Η Τερνάνα έχει κερδίσει τρία κόρνερ στα πρώτα πέντε λεπτά.

1' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι για την Τερνάνα.

Έναρξη αγώνα

Ντεμπούτο για τον Ρόμαν Γιάρεμτσουκ, ο οποίος ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό πριν από λίγες μέρες.

Επί ολλανδικού εδάφους οι «ερυθρόλευκοι» έχουν μια ήττα από τον Άγιαξ (1-0), μία ισοπαλία με την Αλ Καντισία (2-2) και δύο νίκες κόντρα στη Μαλίν και τη Ναϊμέγκεν (2-0, 2-0).

Την πρώτη αγωνιστική ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό στις 17 Αυγούστου.

Στις 8 Αυγούστου θα παίξει κόντρα στη Νότιγχαμ στο Καραϊσκάκης και δύο μέρες μετά θα αντιμετωπίσει τον Άρη Λεμεσού στην Κύπρο. Στο τελευταίο φιλικό πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος.

Αυτό είναι το πρώτο φιλικό των «ερυθρολεύκων» επί ιταλικού εδάφους, ενώ αύριο θα αντιμετωπίσει τη Ρόμα στις 18:00.