LIVE: ΒΟΛΟΣ - ATHENS KALLITHEA

Sportal newsroom 09:51 - 28.09.2024 / Ανανεώθηκε: 17:45 - 28.09.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την αναμέτρηση του Βόλου με την Athens Kallithea για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Είχε τις ευκαιρίες ο Βόλος, είχε τον Μπαραγκάν η Athens Kallithea και ισοπαλία στο Πανθεσσαλικό
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

18:53 - 28.09.2024

Με κορυφαίο τον Μπερναμπέ Μπαραγκάν, Βόλος και Athens Kallithea έμειναν ισόπαλες με 1-1, στο ματς της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. Ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων αποσόβησε πολλές προσπάθειες των αντιπάλων του και επί της ουσίας έκρινε το αποτέλεσμα.

Τέλος στο ματς!

90+3' Ο Μουτίνιο επιχείρησε ένα σουτ από αριστερά και έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων!

76' Δυνατό σουτ στην κίνηση του Κομπα με τον Μπαραγκάν να τον σταματά ξανά!

75' Ο Κόντε πήρε μία σκαστή κεφαλιά η οποία καταλήγει σε κόρνερ μετά από απόκρουση του Μπαραγκάν!

72' Νέο δυνατό σουτ του Γκλάβτσιτς το οποίο πέρασε αρκετά μακριά από τη συμβολή των δοκών

Είναι πλήρης ο έλεγχος του Βόλου στο δεύτερο μέρος, συνεχίζοντας την προσπάθεια για ένα δεύτερο γκολ

61' Μακρινό σουτ του Γκλάβτσιτς το οποίο περνάει ξυστά από το δοκάρι.

53' Κεφαλιά του Μύγα με τον αντίπαλο κίπερ να μπλοκάρει

52' Προβολή του Κόστα και μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Μπαραγκάν να τον σταματάει

47' Τριπλή ευκαιρία για τον Βόλο με τον Μπαραγκάν και την άμυνα να σταματούν τους Μίλετιτς, Άλτμαν και Κόστα

Σέντρα στο β' μέρος για τον Βόλο!

Τέλος στο πρώτο μέρος!

Ένα λεπτό έξτρα χρόνος

37' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Κόστα έβγαλε στον Μεντιέντα και εκείνος με μία βολίδα εκτός περιοχής δεν άφησε περιθώριο στον αντίπαλο κίπερ να σταματήσει την πορεία της μπάλας. Ισοφάρισε ο Βόλος.

28' O Χάνουσεκ έβγαλε σέντρα από δεξιά όμως ο Μίλετιτς πρόλαβε τον Ντεμέτριους πριν εκείνος να πάρει κεφαλιά

22' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Athens Kallithea! O Μανθάτης έκοψε την αντεπίθεση του Βόλου και έβγαλε στον Τζιάνι, εκείνος στ' αριστερά της περιοχής έσπασε την μπάλα και με ένα δυνατό σουτ έκανε το 0-1.

21' Καλή σέντρα του Τζιάνι όμως ο Μύγας προλαβαίνει τον Ντεμέτριους στο δεύτερο δοκάρι

15' O Μεντιέτα επιχείρησε ένα σουτ από τον άξονα εκτός περιοχής αλλά μετά από κόντρα η μπάλα κατέληξε εύκολα στην αγκαλιά του Μπαραγκάν

13' Κακό γέμισμα του Ντεμέτριους από καλή θέση φάουλ, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Ο Βόλος πιέζει στα πρώτα λεπτά του αγώνα ψάχνοντας το γρήγορο γκολ.

Σέντρα στο ματς για την Athens Kallithea!

Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή:

Oι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο!

Διαιτητής θα είναι ο Κατοίκος, βοηθοί οι Χριστοδούλου, Καραγκιζόπουλος, 4ος ο Τσιμεντερίδης και στο VAR οι Παπαδόπουλος, Παπαδάκης.

Οι ενδεκάδες στο Βόλος - Athens Kallithea:

Βόλος (Πουρσαϊτίδης): Κόβατς, Μύγας, Μίλετιτς, Καλογερόπουλος, Φεράρι, Μπερναντού, Γκλάβτσιτς, Μεντιέτα, Ασενούν, Άλτμαν, Κόστα

Athens Kallithea (Ντονάτι): Μπαραγκάν, Μανθάτης, Μότοκ, Ισιμάτ-Μιρέν, Τσιβελεκίδης, Χάνουσεκ, Ντιμπά, Μερκάτι, Ντεμέτριους, Τζιάνι, Ουλντρίκις

Καλησπέρα σας! Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο ο Βόλος υποδέχεται την Athens Kallithea, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.