Κουρουγκλίεφ: «Το μυαλό μου είναι στο να πάρω το μετάλλιο για την Ελλάδα»

Sportal newsroom 12:29 - 09.08.2024 / Ανανεώθηκε: 12:30 - 09.08.2024

Ο Νταουρέν Κουρουγκλίεφ είναι απόλυτα συγκεντρωμένος στο να διεκδικήσει την τρίτη θέση στο βάθρο για την Ελλάδα.

Ο Νταουρέν Κουρουγκλίεφ επικράτησε με 10-0 του Τζέιντεν Αλεξάντερ Λόρενς από την Αυστραλία σε μόλις 97 δευτερόλεπτα και πήρε την πρόκριση για τον μικρό τελικό της κατηγορίας των 86 κιλών ελευθέρας πάλης, όπου θα διεκδικήσει το χάλκινο μετάλλιο το απόγευμα!

Όπως δήλωσε ο Ελληνορώσος πυγμάχος είναι απόλυτα συγκεντρωμένος στο να διεκδικήσει την τρίτη θέση στο βάθρο για την Ελλάδα. Ο Νταουρέν Κουρουγκλίεφ θα αντιμετωπίσει τον Μάιλς Ναζέμ Άμινε από το Σαν Μαρίνο στον έναν από τους δύο μικρούς τελικούς της κατηγορίας των 86 κιλών ελευθέρας πάλης. Ο αγώνας θα γίνει σήμερα το βράδυ.

Τρομερός Κουρουγκλίεφ, νίκησε με άνεση και θα διεκδικήσει το απόγευμα το χάλκινο μετάλλιο!

Οι δηλώσεις του Κουρουγκλίεφ:

«Το μυαλό μου είναι στο να πάρω αυτό το μετάλλιο για την Ελλάδα. Κανείς δεν ξέρει τι μπορεί να συμβεί. Αν είναι να γίνει θα γίνει.

Δεν θα χαλαρώσουμε μέχρι το βράδυ έχουμε χρόνο. Θα φάμε θα ξεκουραστούμε και ότι δυνατότητα έχω θα τη δώσω στον επόμενο αγώνα».

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!

window.AdmanQueue = window.AdmanQueue || []; AdmanQueue.push(function () { Adman.adunit({id: 13402, h: 'https://x.grxchange.gr', inline: true}) });