ΚΗΦΙΣΙΑ - ΠΑΟΚ

© Sportal

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος Μάνος Τσαλγατίδης 16:48 - 21.12.2023 / Ανανεώθηκε: 19:51 - 03.06.2024

Καλό σας βράδυ

Τα γκολ του Δικεφάλου σημείωσαν οι Κωνσταντέλιας (13’), Μπράντον Τόμας (28’), Ντεσπόντοφ (34’), Μουργκ (52’), Οζντόεφ (72’), Τσιγγάρας (82’).

90+4'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Κηφισιά-ΠΑΟΚ 0-6!

91'

Σουτ του Σάστρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

88'

Ακυρώθηκε γκολ του Σαμάτα, αφού ελέγχθηκε στο VAR. Ήταν οφσάιντ ο Σάστρε, ο οποίος έδωσε την πάσα

85'

Κάθετη του Τσιγγάρα στον Τζίμα, αυτός έδωσε στον Σάστρε, που τσίμπησε προ του Αναγνωστόπουλου, η μπάλα πέρασε προς τη γραμμή της εστίας, απομάκρυνε αμυντικός και ο Τσιγγάρας απλά την έσπρωξε στα δίχτυα

85'

Το γκολ τελικά πιστώνεται στον Τσιγγάρα.

85'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Πρίτσας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νικόλαος Πέιος.

Ο Ισπανός μπακ του ΠΑΟΚ βγήκε σε θέση τετ α τετ, αρχικά αστόχησε ωστόσο στη συνέχεια επωφελήθηκε από τις κόντρες και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

82'

Αλλαγή

Ο Ματέους Κρισιούμα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ίλιαν Ίλιεφ.

81'

ΓΚΟΛ! Ακόμη ένα για τον ΠΑΟΚ από τον Σάστρε.

76'

Αλλαγή

Ο Τόμας Μουργκ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Στέφανος Τζίμας.

Πω πω μια ΠΑΟΚάρα!

74'

Αλλαγή

Ο Ράφα Σοάρες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αμπντούλ Ραχμάν Μπαμπά.

74'

Αλλαγή

Ο Σουαλίχο Μεϊτέ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Θεοχάρης Τσιγγάρας.

74'

Αλλαγή

Ο Μαγκομέντ Οζντόεφ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάρκος Αντόνιο.

74'

Αλλαγή

Ο Μπράντον Γουίλιαμς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Σαμάτα.

72'

Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά για τον Οζντόεφ, ο οποίος με μία τρομερή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

72'

Ο Κίριλ Ντεσπόντοφ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

72'

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ (0-5).

71'

ΕΞΩ! Ο Ράφα Σοάρες αστόχησε στο πέναλτι!

67'

Ο Ράφα σέρβιρε στον Τόμας κι εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ, έπειτα κι από έλεγχο του VAR.

Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα στο «Μιχάλης Κρητικόπουλος». Ο ρυθμός έχει πέσει στα τελευταία λεπτά, με τους ασπρόμαυρους να διαχειρίζονται το υπέρ τους προβάδισμα δίχως να αντιμετωπίζουν προβλήματα.

61'

Αλλαγή

Ο Ανδρέας Τέτε βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τιεβί Μπιφουμά.

61'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Κωνσταντακόπουλος βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Πρίτσας.

61'

Αλλαγή

Ο Λούμορ Αγκμπενιένου βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Μάρκο Γκόμπελιτς.

60'

Γύρισμα πάρε-βάλε του Ράφα από τα αριστερά για τον Ντεσπόντοφ. Ο Βούλγαρος δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο ΠΑΟΚ έχει στήσει «πάρτι» στην Καισαριανή και βρίσκει τέσσερα γκολ για τρίτο σερί ματς!

Οκ ο ΠΑΟΚ θα είναι πρώτος στο κλείσιμο του 2023 και στην αρχή του 2024 πλέον απλά περιμένουμε να δούμε στα πόσα γκολ θα σταματήσει.

52'

Υποδειγματική αντεπίθεση για τον Δικέφαλο. Ο Κωνσταντέλιας μοίρασε δεξιά στον Ντεσπόντοφ, ο Βούλγαρος σέρβιρε στον Μουργκ και ο Αυστριακός με μία προσποίηση κι ένα εξαιρετικό τελείωμα διαμόρφωσε το 0-4.

53'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ανδρέας Τέτε.

52'

52'

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.

48'

Σουτ του Τετέι, κοντράρει στα σώματα η μπάλα.

46'

Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Όλα δείχνουν πως το 2023 και το 2024 θα βρουν τον ΠΑΟΚ στην κορυφή.

45'

Λήξη στο πρώτο μέρος (0-3).

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

44'

Καλή ευκαιρία για την Κηφισιά έπειτα από λάθος του Σάστρε. Ο Ματέους Σάντος συνεργάστηκε όμορφα με τον Κωνσταντακόπουλο και δοκίμασε το σουτ, το οποίο ήταν άστοχο.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουν πάρει στα σοβαρά τους στίχους του συνθήματος που λέει και τον τρόμο να σκορπάς. Δεν θυμάμα άλλον τέτοιο ΠΑΟΚ εγώ.

Ο ΠΑΟΚ έχει «αγκαλιάσει» τη νίκη πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο μέρος, με τους Θεσσαλονικείς να μην αφήνουν περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους.

35'

Ο Κωνσταντέλιας βρήκε τον Ντεσπόντοφ με μία υπέροχη μπαλιά και ο Βούλγαρος με προβολή από τα δεξιά διαμόρφωσε το 0-3.

35'

34'

Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας έδωσε την ασίστ για το γκολ.

29'

Το γκολ πέρασε από τον έλεγχο του VAR και μετράει κανονικά.

Ο ΠΑΟΚ δείχνει πως όποτε πατήσει το πόδι στο γκάζι μπορεί να πετύχει γκολ κόντρα στην Κηφισιά.

28'

Εξαιρετική κάθετη μπαλιά του Ντεσπόντοφ για τον Τόμας, ο οποίος βγήκε σε θέση τετ α τετ κι εκτέλεσε υποδειγματικά για το 0-2.

28'

28'

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ στο 28΄.

Ο Ντεσπόντοφ είναι αρκετά δραστήριος σε αυτό το πρώτο 25λεπτο στην Καισαριανή.

24'

Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους.

24'

Ο Ντεσπόντοφ σέντραρε από τα δεξιά, ο Μασούρας παραχώρησε σε κόρνερ.

22'

Ο Δικέφαλος δείχνει να έχει... χαλαρώσει μετά το γκολ που πέτυχε.

19'

Νέα ευκαιρία για την Κηφισιά. Ο Ματέους Σάντος πάσαρε στον Λαντρ, με τον τελευταίο να δοκιμάζει το σουτ μέσα από την περιοχή και την μπάλα να φεύγει ελάχιστα δίπλα από την εστία του Κοτάρσκι.

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου βρήκε το γρήγορο γκολ που έψαχνε, με τον Γιάννη Κωνσταντέλια να σκοράρει για ακόμη ένα ματς τη φετινή σεζόν.

Η Κηφισιά έφτασε μία ανάσα από την ισοφάριση σε αυτήν τη φάση.

16'

Τεράστια χαμένη ευκαιρία από την Κηφισιά στο 16΄. Ο Μασούρας έκανε το γύρισμα από τα δεξιά για τον Οζέγκοβιτς, με τον επιθετικό των νεοφώτιστων να αστοχεί από πλεονεκτική θέση.

Ο ΠΑΟΚ είναι μια μηχανή των γκολ και ο τρόπος που βρίσκει δίχτυα κάθε φορά είναι σκέτη απόλαυση.

13'

Οι παίκτες του Ράζβαν Λουτσέσκου κυκλοφόρησαν εξαιρετικά την μπάλα, ο Γιάννης Κωνσταντέλιας υποδέχτηκε την πάσα από τον Μουργκ και με ένα σουτ το οποίο κόντραρε άνοιξε το σκορ (0-1) στην Καισαριανή.

13'

Ο Τόμας Μουργκ έδωσε την ασίστ για το γκολ.

13'

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ στο 13΄.

12'

Γύρισμα του Ντεσπόντοφ από τα δεξιά για τον Τόμας, αστόχησε ο Ισπανός ωστόσο υπάρχει οφσάιντ.

Το πρώτο δεκάλεπτο κύλησε με τον ΠΑΟΚ να πιέζει για το γρήγορο γκολ. Δεν νομίζω να περίμενε κανείς κάτι διαφορετικό.

10'

Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, έδιωξε έγκαιρα η άμυνα των γηπεδούχων στην εκτέλεση του Μουργκ.

9'

Οδεύουμε στην ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου, το 0-0 παραμένει.

Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή σε αυτά τα πρώτα λεπτά και προσπαθεί να βρει τα κατάλληλα κενά στην άμυνα της Κηφισιάς.

6'

Φοβερή κάθετη του Μουργκ για τον Ντεσπόντοφ, ο οποίος καθυστέρησε μέσα στην περιοχή και δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός.

3'

Επικίνδυνο γύρισμα του Ντεσπόντοφ από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.

2'

Κακή η σέντρα του Ράφα από τα αριστερά.

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

1'

Σέντρα στο ματς!

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

Το ζέσταμα των δύο ομάδων έχει ολοκληρωθεί. Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα.

Για τη σημερινή αναμέτρηση (21/12), ο Νίλσεν θα στερηθεί τις υπηρεσίες του τιμωρημένου Αλέξανδρου Παρρά.

Στην αντίπερα όχθη, ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν έχει στη διάθεσή του τους Αντρίγια Ζίβκοβιτς, Τάισον, Κωνσταντίνο Κουλιεράκη και Ιβάν Νάσμπεργκ.

Διαιτητής: Πουλικίδης
Βοηθοί: Ψαρρής, Κούλα Χασάν
4ος: Ανδριανός
VAR: Μανούχος, Νικολακάκης

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κρίστινσον, Σπίνος, Πέϊος, Πρίτσας, Γκόμπελιτς, Μπιφουμά, Τσάπαν, Αντερέγκεν, Ίλιεφ.

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Μάρκος Αντόνιο, Σαμάτα, Τζίμας.

Η ενδεκάδα της Κηφισιάς:
Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Μποτία, Λαντρ, Λούμορ, Κωνσταντακόπουλος, Βαφέας, Παπασάββας, Ματέους Σάντος, Οζέγκοβιτς, Τετέι.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ:
Κοτάρσκι, Ράφα, Μιχαηλίδης, Έκονγκ, Σάστρε, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Ντεσπόντοφ και Τόμας.

Η αναμέτρηση στο «Μιχάλης Κρητικόπουλος» θα αποτελέσει την τελευταία των δύο ομάδων για το 2023.

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου θέλει τη νίκη, με σκοπό να επιστρέψει στην πρώτη θέση και παράλληλα να κάνει... Χριστούγεννα στην κορυφή.

Από την άλλη, ο Δικέφαλος συνεχίζει ακάθεκτος το εντυπωσιακό αήττητο σερί του σε Ελλάδα κι Ευρώπη, ενώ την περασμένη αγωνιστική πήρε το διπλό στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα (1-4).

Η νεοφώτιστη ομάδα προέρχεται από τη νίκη κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα (4-2), στο ντεμπούτο του Ντέιβιντ Νίλσεν στον πάγκο.

Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην τρίτη θέση με 32 πόντους, ενώ η Κηφισιά στη 13η με 11 βαθμούς.

Δείτε τη βαθμολογία:

Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 20:00, ενώ στην παρέα μας θα βρίσκεται και ο Μάνος Τσαλγατίδης.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε παρέα την αναμέτρηση στην Καισαριανή ανάμεσα σε Κηφισιά και ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.