Sportal newsroom 13:57 - 06.07.2024 / Ανανεώθηκε: 15:26 - 06.07.2024

Παρακολουθήστε μέσω του live blog του Sportal την εξέλιξη τη φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Κλαμπ Μπριζ.

Τέλος. Κλαμπ Μπριζ - ΑΕΚ 4-1

118'

Γκολ η Μπριζ 4-1 με τον Μπαρμπερά

116'

Καλό σουτ του Λε Ντεσμέτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από την εστία του Θεοχάρη.

113'

Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Φοφανά πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μάνταλου και κέρδισε νέο κόρνερ.

112'

Ένταση στο παιχνίδι ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων

109'

Ο Θεοχάρης είπε «όχι» στο πλασέ του Μπαρμπερά.

108'

Νέα άστοχη προσπάθεια του Θεοδωρίδη από περίπου ίδιο σημείο όπως πριν.

107'

Καλό σουτ του Γκρανάδος, πέρασε λίγο έξω.

106'

Άστοχο το σουτ του Θεοδωρίδη μέσα από την περιοχή.

99'

Ο Γκρανάδος έκανε ένα σουτ, αλλά πέρασε λίγο πάνω από την εστία.

97'

Μεγάλη ευκαιρία για την Μπριζ. Ο Θεοχάρης νίκησε σε τετ α τετ τον Μπισιβού

92'

Κακή η σέντρα του Μάνταλου, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Μπριζ

Ο Μαχαίρας μπήκε στη θέση του Άμραμπατ

90'

Ακυρώθηκε το γκολ του Αλταϊμπί, αφού βγήκε στο χέρι του. Παραμένει το 3-1.

88'

Άστοχο το σουτ του Γκρανάδος από το όριο της περιοχής

81'

Ο Μάνταλος έκανε μια καλή σέντρα, αλλά ο Άμραμπατ δεν την πρόλαβε.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Θεοχάρης, Κανελλοπουλος, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Κάτσικας, Αμραμπατ, Μάνταλος, Θεοδωρίδης.

Άμραμπατ και Μάνταλος είναι οι δύο μόνοι από την πρώτη ομάδα που παίζουν στην ενδεκάδα.

79'

Ακυρώθηκε το γκολ του Θεοδωρίδη, αφού η μπάλα σύμφωνα με τον διαιτητή χτύπησε στο χέρι του. Παραμένει το 3-1.

Η ΑΕΚ Β' παίζει αυτή τη στιγμή στο παιχνίδι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ξανά.

Τέλος στο ενδιάμεσο ημίωρο. Κλαμπ Μπριζ - ΑΕΚ 3-1

73'

Ο Γαλανόπουλος έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής και πήγε έξω.

71'

Η ΑΕΚ στο δεύτερο μέρος κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Μινιολέ.

Αυτή τη στιγμή παίζει με: Μινιολέ, Ελ Ταϊμπί, Μπογιάτα, Βιλίν, Ρομέρο, Ντε Σμετ Λι, Μπαρμπερά, Γκρανάδος, Ντε Σμετ, Βερμάν, Μπισιβού

Η Μπριζ έχει αλλάξει όλη την ενδεκάδα της σε σχέση με το πρώτο μέρος

59'

Ακόμα μια καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Μετά από κόρνερ ο Μήτογλου έκανε καλό σουτ στην κίνηση και πέρασε έξω.

58'

Έχει μπει δυναμικά η Ένωση στο δεύτερο μέρος, αλλά της λείπει το γκολ

57'

Καλό το πλασέ του Λιβάι από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Μινιολέ.

54'

Δυνατό πλασέ του Πήλιου, πέρασε έξω

53'

Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Γκαρσία αρχικά αντί να πλασάρει, πήγε να δώσει πάσα και κόπηκε. Στη συνέχεια ο Γιόνσον πλάσαρε αδύναμα και η μπάλα πήγε κόρνερ.

50'

Ο Ζιγκερνάγκελ βγήκε σε ευνοϊκή θέση, αλλά επιχείρησε να δώσει πάσα και κόπηκε.

Μάνταλος και Άμραμπατ έχουν μπει στη θέση του Λιούμπισιτς και του Ελίασον.

Έναρξη δευτέρου 45λεπτου. Υπενθυμίζεται ότι θα υπάρξει και τρίτο ημίχρονο που θα διαρκέσει 30 λεπτά.

Τέλος πρώτου μέρους. Κλαμπ Μπριζ - ΑΕΚ 3-1.

45'

ΓΚΟΛ η Μπριζ 3-1. Ο Ταλμπί βγήκε τετ α τετ, μετά από λάθος του Ζίνι και με ωραία πλασέ έκανε τρία τα τέρματα της Μπριζ.

43'

Εκτός γηπέδου έφυγε η μπάλα από την εκτέλεση φάουλ του Λιβάι.

36'

Καλή κεφαλιά του Μήτογλου, μετά από κόρνερ του Γαλανόπουλου, μπλόκαρε σταθερά ο Μινιολέ.

33'

Εκτός παιχνιδιού ο Μουκουντί, ο Πήλιος πήρε τη θέση του

29'

ΓΚΟΛ η Μπριζ 2-1. Ο Ζούτγκλα πήρε μια μακρινή πάσα, έκανε ωραίο κοντρόλ και με ιδανικό πλασέ πέτυχε το δεύτερο τέρμα για τους Βέλγους.

28'

Παίρνει περίεργα φάλτσα η σέντρα του Ζιγκερνάγκελ, πέρασε απ' όλους η μπάλα και κατέληξε άουτ.

27'

Οι Βέλγοι είναι πιο απειλητικοί μέχρι στιγμής.

24'

Ο Ζιγκερνάγκελ, πέρασε τον Μπρινιόλι αλλά ο Γαλανόπουλος έδιωξε λίγο πριν πλασάρει σε κενή εστία.

16'

Εντυπωσιακή επέμβαση από τον Μπρινιόλι. Ο Βανάκεν έκανε ένα δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και ο Ιταλός είπε «όχι».

13'

ΓΚΟΛ η Μπριζ 1-1. Άμεση απάντηση για τους Βέλγους. Λάθος γύρισμα του Λιούμπισιτς στον Μπρινιόλι, με την μπάλα να πηγαίνει κατευθείαν στα δίχτυα.

12'

ΓΚΟΛ η ΑΕΚ 1-0. Μετά από κόρνερ, ο Λιβάι έκανε ένα πλασέ στην κίνηση, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι, στην πλάτη του Μινιολέ και κατέληξε στα δίχτυα.

10'

Πρώτα δέκα λεπτά στον αγώνα, με τη μοναδική ευκαιρία να είναι αυτή του Ταλμπί στο 2ο λεπτό.

2'

Πρώτη καλή στιγμή για την Μπριζ. Ο Ταλμπί έκανε ένα σουτ, αλλά ο Μπρινιόλι έδιωξε σε κόρνερ.

Περίπου 20 οπαδοί της ΑΕΚ βρίσκονται στο γήπεδο.

Έναρξη αγώνα

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο.

Στην αρχική ενδεκάδα της ΑΕΚ είναι και ο Λιούμπισιτς, ο οποίος δεν αγωνίστηκε στα προηγούμενα δύο φιλικά.

Η ενδεκάδα της Μπριζ: Μινιολέ, Γιαμεόγκο, Σπίλερς, Μισέλ, Σέις, Νίλσεν, Βανάκεν, Ζιγκερνάγκελ, Λουντ Γιένσεν, Γιούτγκλα, Τάλμπι

Ντεμπούτο για Μπρινιόλι στην ΑΕΚ, ο οποίος ξεκινάει στη βασική ενδεκάδα. Αναλυτικά οι έντεκα που επέλεξε ο Αλμέιδα: Μπρινιόλι, Ρότα, Χατζησαφί, Μουκουντί, Μήτογλου, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Ζίνι, Ελίασον, Λιούμπιτσιτς, Γκαρσία

Στο φιλικό δεν θα παίξει ο Χρήστος Τζόλης, ο οποίος εδώ και μία μέρα είναι παίκτης της Κλαμπ Μπριζ. Παρόλα αυτά ο Έλληνας διεθνής βρίσκεται στο προπονητικό κέντρο του βελγικού συλλόγου και κάνει ατομική προπόνηση.

Στα δύο προηγούμενα φιλικά η Ένωση έχει από μία νίκη και μία ήττα. Ηττήθηκε με το βαρύ 0-6 από την Άλκμααρ, ενώ επικράτησε με 3-0 της Μπέρσοτ.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι της ΑΕΚ με την Κλαμπ Μπριζ.