LIVE: Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΣΤΟ EURO

Τζιοβάνι Ζάκαρη 20:33 - 24.06.2024 / Ανανεώθηκε: 23:25 - 24.06.2024

Παρακολουθήστε live μέσω του Sportal την εξέλιξη των αναμετρήσεων Αλβανία - Ισπανία και Κροατία - Ιταλία, για την τελευταία αγωνιστική του δευτέρου ομίλου στο Euro 2024.

Ο Ζακάνι «ξέρανε» την Κροατία στο 90+8' και έστειλε την Ιταλία στους «16»
EURO 2024

00:01 - 25.06.2024

Ο Ζακάνι έγινε... ήρωας για την Ιταλία, αφού με γκολ στο 90+8' έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) και την πρόκριση στους «16». Την ίδια ώρα η Κροατία έμεινε, όπως όλα φαίνονται, εκτός διοργάνωσης, αφού τερμάτισε στην τρίτη θέση με μόλις δύο βαθμούς.

Κροατία - Ιταλία:

Αλβανία - Ισπανία:

EURO 2024

90+10'

Κίτρινη κάρτα

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη κάρτα στον Λουτσιάνο Σπαλέτι για αντιαθλητική συμπεριφορά.

Απίθανο φινάλε στον όμιλο! Η Ιταλία «έκλεψε» από την Κροατία τη δεύτερη θέση λίγο πριν το φινάλε και σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση (1-1). Την ίδια ώρα, η Ισπανία στο «ρελαντί» επικράτησε της Αλβανίας με 1-0.

90+10'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά στο Κροατία - Ιταλία

90+10'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 51%, Ιταλία: 49%.

90+8'

Ο Riccardo Calafiori έδωσε την ασίστ για το γκολ.

90+8'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για την Ιταλία! Απίθανο! Απίστευτο! Ασύλληπτο! Ο Καλαφιόρι έβγαλε στον Τζακάνι που από την αριστερή πλευρά της περιοχής και ο δεύτερος με τη μία πέτυχε ένα υπέροχο γκολ.

Λίγα λεπτά πριν τη λήξη και στο Κροατία - Ιταλία.

90+6'

Ο διαιτητής τρέχει για να δείξει στον Νικολό Φαγκιόλι της ομάδας Ιταλία κίτρινη κάρτα για το προηγούμενο φάουλ.

90+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά στο Αλβανία - Ισπανία

90+5'

Κατοχή μπάλας: Αλβανία: 40%, Ισπανία: 60%.

90+5'

90+2' Ο Μπρόγια με το εξωτερικό δοκίμασε ένα σουτ, που έπιασε ο Ράγια

90+3'

Ο Riccardo Calafiori δεν είχε άλλη επιλογή από το να κάνει το φάουλ και πήρε κίτρινη κάρτα.

ΕΞΕΤΆΖΕΤΑΙ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ! Τίποτα λέει ο Νάιμπεργκ

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Μαρτσέλο Μπρόζοβιτς.

90'

Κατοχή μπάλας: Αλβανία: 39%, Ισπανία: 61%.

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Daniel Vivian.

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 8 λεπτά στο Κροατία - Ιταλία

90'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 4 λεπτά στο Αλβανία - Ισπανία

90'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 53%, Ιταλία: 47%.

90'

Αλλαγή

Ο Αντρέι Κράμαριτς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Josip Juranovic

Εισβολή Αλβανού οπαδού στον αγωνιστικό χώρο!

89'

Κίτρινη κάρτα για τον Medon Berisha.

89'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

87' Ο Σκαμάκα έβαλε την προβολή σε μπαλιά του Κιέζα, όμως δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα. Μεγάλη στιγμή για την Ιταλία.

85'

85'

84'

Αλλαγή

Ο Ντάνι Όλμο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αλεχάντρο Μπαένα

83' Ο Χότζα έκανε ένα τραγικό σουτ που κατέληξε ψηλά άουτ.

82'

Σκληρό φάουλ του Γιόσιπ Στάνισιτς σε αντίπαλο και το όνομά του μπαίνει στο μπλοκάκι του διαιτητή.

81'

Αλλαγή

Ο Ζορζίνιο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Νικολό Φαγκιόλι

81'

Αλλαγή

Ο Ματέο Νταρμιάν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ματία Τζακάνι

81'

Αλλαγή

Ο Jasir Asani βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ernest Muci

80'

Ο Μόντριτς αποχωρεί από το γήπεδο και όλο το γήπεδο έχει σηκωθεί να τον χειροκροτήσει.

80'

Αλλαγή

Ο Λούκα Μόντριτς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Lovro Majer

80'

78'

Κίτρινη κάρτα για τον Marin Pongracic.

78' Μακρινό σουτ με εσωτερικό φάλτσο από τον Ασλάνι, η μπάλα άουτ

75'

Κατοχή μπάλας: Αλβανία: 41%, Ισπανία: 59%.

75'

Αλλαγή

Ο Τζακόμο Ρασπαντόρι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Τζανλούκα Σκαμάκα

75'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 54%, Ιταλία: 46%.

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Luka Ivanusec, που κλώτσησε την μπάλα μακριά.

Κυνηγάει το 1-1 η Ιταλία, η οποία με ισοπαλία περνάει στην επόμενη φάση

73' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ρασπαντόρι, κόντραρε στα σώματα και η μπάλα άουτ.

72'

Αλλαγή

Ο Φεράν Τόρες βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Λαμίν Γιαμάλ

72'

Αλλαγή

Ο Χοσέλου βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Άλβαρο Μοράτα

70'

Αλλαγή

Ο Nedim Bajrami βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Arber Hoxha

70'

Αλλαγή

Ο Καζίμ Λάτσι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Medon Berisha

70'

Αλλαγή

Ο Ματέο Κόβατσιτς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Luka Ivanusec

70'

Αλλαγή

Ο Luka Sucic βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ίβαν Πέρισιτς

70'

70'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 55%, Ιταλία: 45%.

66'

Κάρτα στον Nedim Bajrami για θέατρο.

65'

63' Μεγάλη ευκαιρία για την Αλβανία με την έξυπνη εκτέλεση φάουλ να φέρνει τον Μπρόγια απέναντι από την εστία, εκεί που τον σταμάτησε ο Ράγια.

65'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 59%, Ιταλία: 41%.

61' Η κεφαλιά του Μπαστόνι μετά από κόρνερ πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λιβάκοβιτς

62'

Αλλαγή

Ο Μίκελ Ογιαρθάμπαλ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Φερμίν Λόπεθ

Η βαθμολογία στον Β' όμιλο του Euro αυτή τη στιγμή:

60'

60'

Κίτρινη κάρτα για τον Λούκα Μόντριτς.

60'

59'

Αλλαγή

Ο Ρέι Μανάι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αρμάντο Μπρόγια

57'

Αλλαγή

Ο Φεντερίκο Ντιμάρκο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Φεντερίκο Κιέζα

«Καμίνι» το γήπεδο με τα καπνογόνα να κάνουν την εμφάνισή τους από τους Κροάτες!

55'

Κατοχή μπάλας: Αλβανία: 42%, Ισπανία: 58%.

55'

ΓΚΟΟΟΟΛ για την Κροατία! ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! Ένα λεπτά μετά το χαμένο πέναλτι ο Μόντριτς πήρε ριμπάουντ από την προβολή του Μπούντιμιρ και με ένα δυνατό σουτ έκανε το 1-0.

55'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 60%, Ιταλία: 40%.

54'

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Λούκα Μόντριτς εκτέλεσε αλλά ο Ντοναρούμα μαντεύει σωστά!

53'

Μετά από έλεγχο του VAR, ο διαιτητής άλλαξε την απόφαση του και καταλόγισε πέναλτι για την Κροατία!

53' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ!

Πάει να το δει ο Μάκελι!

52'

Εξετάζεται η φάση!

52' Ζητάνε πέναλτι για χέρι του Φρατέζι οι Κροάτες!

50' Ο Όλμο είδε τον Στρακόσια εκτός εστίας και έκανε το σουτ αλλά αυτό πέρασε άουτ.

50'

50'

46' Εξαιρετικό γυριστό σουτ του Χοσέλου από το πρώτο δοκάρι με την μπάλα να περνάει ξυστά άουτ

46'

Αλλαγή

Ο Εμερίκ Λαπόρτ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Robin Le Normand

46'

Αλλαγή

Ο Μάριο Πάσαλιτς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Άντε Μπούντιμιρ

46'

Αλλαγή

Ο Λορέντσο Πελεγκρίνι βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ντάβιντε Φρατέζι

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στο Κροατία - Ιταλία

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στο Αλβανία - Ισπανία

Ετοιμάζονται να επιστρέψουν οι τέσσερεις ομάδες στον αγωνιστικό χώρο!

Οι αποδόσεις της Stoiximan για το τελικό αποτέλεσμα στο Kροατία - Ιταλία

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου στο Αλβανία - Ισπανία

45+2'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 62%, Ιταλία: 38%.

45+2'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου στο Κροατία - Ιταλία

45+2'

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 1 λεπτό στο Αλβανία - Ισπανία.

45'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 1 λεπτά στο Κροατία - Ιταλία

45'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 64%, Ιταλία: 36%.

45'

41' Αμαρκάριστος ο Φεράν Τόρες έστειλε με κεφαλιά την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

40'

40'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 63%, Ιταλία: 37%.

36' Γύρισμα του Πελεγκρίνι ο οποίος δοκίμασε ένα σουτ, που σταμάτησε ο Λιβάκοβιτς.

35'

Κατοχή μπάλας: Αλβανία: 44%, Ισπανία: 56%.

35'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 65%, Ιταλία: 35%.

Κροτίδα από τους Κροάτες οπαδούς!

Πέρασε το μισάωρο στα ματς και το μοναδικό γκολ έχει μπει είναι για την Ισπανία από τον Φεράν Τόρες.

31' Η σέντρα σουτ του Μόντριτς σταμάτησε από τον Ντοναρούμα και ο Στάνισιτς στη συνέχεια δεν μπόρεσε να πάρει ριμπάουντ

27' Απίθανη κεφαλιά του Μπαστόνι την οποία σταμάτησε ο Λιβάκοβιτς.

30'

30'

26' Ο Ρετέγκι δοκίμασε ένα διαγώνιο σουτ υπό πίεση με τον Λιβάκοβιτς να διώχνει

25'

25'

24'

Κίτρινη κάρτα για τον Luka Sucic.

23' Ο Ρετέγκι δοκίμασε ένα σουτ που κόντραρε στα σώματα και κατέληξε κόρνερ

21' Μακρινό σουτ του Όλμο το οποίο δεν ανησυχεί τον Στρακόσια

21' Η κεφαλιά του Ρετέγκι από το δεύτερο δοκάρι κατέληξε σε κόρνερ. Νέα καλή στιγμή για την Ιταλία.

20'

20'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 67%, Ιταλία: 33%.

Η Ισπανία έχει τον έλεγχο ενώ στο ματς της Κροατίας με την Ιταλία υπάρχει ισορροπία.

15'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 76%, Ιταλία: 24%.

15'

13'

ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ισπανία! Ο Φεράν Τόρες υποδέχθηκε την ασίστ του Ντάνι Όλμο και από διαγώνια θέση πλάσαρε για το 0-1 της ομάδας του, με τη βοήθεια του δοκαριού.

13'

Ο Ντάνι Όλμο έδωσε την ασίστ για το γκολ.

12' Πρώτη καλή στιγμή για την Ισπανία με τον Μερίνο να παίρνει την κεφαλιά που σταμάτησε ο Στρακόσια

11' H κεφαλιά του Ντι Μάρκο πήρε κεφαλιά από τη μεγάλη περιοχή, εκτός η μπάλα.

10'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 75%, Ιταλία: 25%.

10λεπτο και στα δύο ματς, δεν υπάρχει μεγάλη στιγμή πέραν εκείνης του Σούσιτς στο 5ο λετπτό

10'

Κατοχή μπάλας: Αλβανία: 36%, Ισπανία: 64%.

5'

Κατοχή μπάλας: Κροατία: 78%, Ιταλία: 22%.

5'

Κατοχή μπάλας: Αλβανία: 35%, Ισπανία: 65%.

5' Μακρινό υπέροχο σουτ του Σούσιτς το οποίο έδιωξε εντυπωσιακά ο Ντοναρούμα.

Πιέζει η Αλβανία στο ξεκίνημα, διατηρεί τον έλεγχο της μπάλας η Κροατία

1'

Η Κροατία κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

1'

Η Αλβανία κάνει τη σέντρα, ο αγώνας άρχισε

Ενδεχομένως και το τελευταίο παιχνίδι του Λούκα Μόντριτς με την Εθνική Κροατίας

Πιο ομαλά τα πράγματα στο Κροατία - Ιταλία

Καπνογόνα και πανό από τους Αλβανούς οπαδούς.

Γιουχάρουν τον εθνικό ύμνο της Ισπανίας οι Αλβανοί!

Οι τέσσερεις ομάδες στους αγωνιστικούς χώρους του Ντίσελντορφ και της Λειψίας.

Εντυπωσιακή η ατμόσφαιρα και στα δύο γήπεδα. Κροάτες και Αλβανοί ακούγονται πολύ περισσότερο από Ιταλούς και Ισπανούς αντίστοιχα.

Οι ενδεκάδες στο Αλβανία - Ισπανία:

Η ενδεκάδα της Αλβανίας: Στράκοσια, Μπαλίου, Αγέτι, Τζιμσιτί, Μιτάι, Λάτσι, Ραμαντάνι, Ασλάνι, Ασάνι, Μπαϊράμι, Μανάϊ.

Η ενδεκάδα της Ισπανίας: Ράγια, Νάβας, Βιβιάν, Λαπόρτ, Γκριμάλδο, Ζουμπιμέντι, Μερίνο, Τόρες, Όλμο, Οϊαρθάμπαλ, Χοσέλου.

Οι ενδεκάδες στο Κροατία - Ιταλία:

Η ενδεκάδα της Κροατίας: Λιβάκοβιτς, Στάνισιτς, Σούταλο, Πόγκρασιτς, Γκβάρντιολ, Μόντριτς, Κόβασιτς, Μπρόζοβιτς, Σούτσιτς, Κράμαριτς, Πάσαλιτς.

Η ενδεκάδα της Ιταλίας: Ντοναρούμα, Ντι Λορέντσο, Μπαστόνι, Καλαφιόρι, Νταρμιάν, Ζορζίνιο, Μπαρέλα, Ρασπαντόρι, Ντι Μάρκο, Πελεγκρίνι, Ρετέγκι.

Το Αλβανία - Iσπανία θα διεξαχθεί στην «Espirit Arena» του Ντίσελντορφ, ενώ το Κροατία - Ιταλία στο «Leipzig Stadium». Σέντρα και για τα δύο ματς στις 22:00, με τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ.

Με έξι βαθμούς η Ισπανία έχει καταλάβει την κορυφή, ενώ από κάτω βρίσκεται η Ιταλία με τρεις. Από έναν έχουν οι Αλβανία και Κροατία.

Τρεις ομάδες διεκδικούν τη δεύτερη θέση, με την Ισπανία να έχει εξασφαλίσει την πρωτιά και την πρόκριση στους «16».

Καλησπέρα σας! Ένας συγκλονιστικός - όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα - όμιλος ολοκληρώνεται. Από τη μία η Αλβανία ψάχνει το θαύμα κόντρα στην Ισπανία και από την άλλη η Κροατία και η Ιταλία θα δώσουν ένα από τα κορυφαία ματς στη φάση ομίλων.