LIVE: ΒΟΛΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ

Τζιοβάνι Ζάκαρη 16:21 - 30.03.2024 / Ανανεώθηκε: 19:56 - 31.05.2024

90+7'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

Tέλος στο ματς! Σπουδαία νίκη παραμονής για τον Βόλο, που επικράτησε της Κηφισιάς με 4-1.

90+2'

Με 10 ο Βόλος. Ο Ντε Καμπς έκανε μαρκάρισμα στον Μπιφουμά με αποτέλεσμα να δει τη δεύτερη κίτρινη.

90+2'

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Ο Ζοερί Ντε Καμπς βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται!

90+3'

Αλλαγή

Ο Νεμάνια Γκλάβτσιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξί Τρουιγέ.

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87'

ΕΞΩ! Ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς αστόχησε στο πέναλτι!

87'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ντούσαν Γιόβαντσιτς.

88'

ΤΟ ΈΧΑΣΕ Ο ΟΖΈΓΚΟΒΙΤΣ! Ο Σέρβος την έστειλε στο κέντρο της εστίας με τον Κόβατς να τον σταματά

86'

ΠΕΝΑΛΤΙ για την Κηφισιά! Ο Καλογερόπουλος μάρακαρε τον Οζέγκοβιτς και ο Παπαδόπουλος έδειξε άμεσα τη λευκή βούλα.

85'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Παναγιώτης Μωραΐτης βρίσκει το στόχο!

85'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Μωραΐτης υποδέχθηκε την μπαλιά του Ασεχνούν και ανενόχλητος πλάσαρε για το 4-1 με το δεξί.

83'

Ο Μύγας κουβάλησε την μπάλα και πατώντας περιοχή έκανε ένα σουτ, το οποίο έδιωξε ο Αναγνωστόπουλος.

82'

Αλλαγή

Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Μωραΐτης.

81'

Κίτρινη κάρτα για τον Φακούντο Μπερτόγλιο.

80'

Το σουτ του Ασεχνούν κοντράρει και περνάει εκτός

79'

Αλλαγή

Ο Ιβάν Μιλίτσεβιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντούσαν Γιόβαντσιτς.

77'

Ωραίο συρτό σουτ του Γκαρσία από δεξιά με τον Αναγνωστόπουλο να βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και να τη στέλνει κόρνερ

71'

Αλλαγή

Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φακούντο Μπερτόγλιο.

68'

Η κεφαλιά του Σιέλη από δεξιά σταμάτησε στη γραμμή από τον Αναγνωστόπουλο

68'

Ο Μύγας έκανε σέντρα - σουτ με εσωτερικό φάλτσο, όμως ο Αναγνωστόπουλος απομάκρυνε.

65'

Κίτρινη κάρτα για τον Ζοερί Ντε Καμπς.

65'

Κίτρινη κάρτα για τον Όγκνιεν Οζέγκοβιτς.

63'

Αλλαγή

Ο Ντάριο Καναντζίγια βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Παναγιώτης Πρίτσας.

63'

Αλλαγή

Ο Μόργκαν Σνάιντερλαν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Φακούντο Σόλοα.

58'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντάριο Καναντζίγια.

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Χρήστος Σιέλης.

54'

Ο Λούνα έβγαλε στον Μύγα που από δεξιά έκανε πολύ κακό σουτ

Η Κηφισιά έχει μπει με σκοπό να πάρει ένα γρήγορο γκολ.

51'

Κίτρινη κάρτα για τον Αντόνιο Λούνα.

49'

Ο Σνάιντερλαντ έβγαλε στον Τετέι, του οποίου η κεφαλιά δεν είχε δύναμη και κατέληξε στα χέρια του Αναγνωστόπουλου.

46'

Αλλαγή

Ο Τζόναθαν Μενέντες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βίκτωρ Κλωναρίδης.

46'

Αλλαγή

Ο Μάρκο Γκόμπελιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ανδρέας Τέτε.

46'

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

Σέντρα στο Β' ημίχρονο

To 3-1 του Βόλου:

Το γκολ της Κηφισιάς:

45+3'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Λούνα βρέθηκε αριστερά, έστρωσε στον Γκαρσία και εκείνος έκανε το 3-1 από τη μικρή περιοχή.

45+2'

Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Κηφισιά! Ο Σνάιντερλαντ έφτασε μία ανάσα από το 2-2, με τον Κόβατς να τον σταματά εντυπωσιακά.

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Χουάν Μανουέλ Γκαρθία βρίσκει το στόχο!

45+2'

Ο Αντόνιο Λούνα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

43'

Τραγικό σουτ του Μενέντες το οποίο κατέληξε αρκετά μακριά από το αριστερό δοκάρι του Κόβατς.

41'

Τεράστια ευκαιρία με το σουτ του Οζέγκοβιτς στην κίνηση να σταματά εντυπωσιακά από τον Κόβατς.

38'

Εξαιρετικό σουτ του Ασεχνούν το οποίο σταμάτησε ο Τεϊσέιρα με το κεφάλι

36'

Ο Μενέντες δοκίμασε ένα φαλτσαριστό σουτ που μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος

33'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς βρίσκει το στόχο!

33'

Ο Ματέους Κρισιούμα έδωσε την ασίστ για το γκολ.

33'

ΓΚΟΟΟΟΛ για την Κηφισιά! Άψογη ανάπτυξη από την άμυνα στην επίθεση, η μπάλα έφτασε στον Ματέους Σάντος που έστρωσε στον Οζέγκοβιτς, με τον τελευταίο από το σημείο του πέναλτι να κάνει το 2-1.

Παρά το γεγονός πως η Κηφισιά είναι εκείνη που πιέζει, ο Βόλος είναι η ομάδα που έχει τις ευκαιρίες.

28'

Κίτρινη κάρτα για τον Ιβάν Μιλίτσεβιτς.

26'

Ο Ασεχνούν πάτησε περιοχή όμως το σουτ του από αριστερά σταμάτησε στα σώματα

Το 2-0 του Βόλου:

To 1-0 του Βόλου:

22'

Το σουτ του Ασεχνούν εκτός περιοχής καταλήγει στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου

15'

Ο Τσαπάν έκανε ένα σουτ από τα αριστερά το οποίο σταμάτησε με ευκολία ο Κόβατς

11'

11'

Ο Νεμάνια Γκλάβτσιτς έδωσε την ασίστ για το γκολ.

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Γκαρσία έγινε αποδέκτης της σέντρας του Γκλάβτσιτς και έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους με κεφαλιά.

9'

Ο Ματέους Σάντος επιχείρησε ένα γυριστό σουτ το οποίο σταμάτησε ο Κόβατς με ευκολία

Μετά το γρήγορο γκολ ο Βόλος προσπαθεί να βγάλει αντίδραση και να πάρει γρήγορα την ισοφάριση.

4'

ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Βόλο! Ο Ασεχνούν γέμισε από δεξιά, ο Αναγνωστόπουλος άλλαξε την πορεία της μπάλας και τελικά ο Κόμπα - ο οποίος έγινε τελικός αποδέκτης - με ένα υπέροχο σουτ έκανε το 1-0.

3'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Μαξιμιλιανό Κόμπα βρίσκει το στόχο!

1'

Πρώτη καλή στιγμή για τον Βόλο με την κεφαλιά του Γκαρσία από την μικρή περιοχή να περνάει άουτ

0'

4ος: Τσιμεντερίδης Σταύρος

Κανονικά με κόσμο τα playoffs – «Λουκέτο» στο Πανθεσσαλικό!
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

17:35 - 27.03.2024

Κανονικά με κόσμο θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής των playoffs της Stoiximan Super League, έπειτα από τη σχετική άδεια που χορήγηση η ΔΕΑΒ κατόπιν του ελέγχου που πραγματοποιήθηκε σε OPAP Arena, «Κλ. Βικελίδης» και Λεωφόρο. Αντίθετα, δεν χορηγήθηκε άδεια στο γήπεδο που πρόκειται να φιλοξενήσει τον τελικό Κυπέλλου, στο Πανθεσσαλικό, για το Βόλος – Κηφισιά.

Αναλυτικά οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Βόλος (Χρ. Κόντης): Κόβατς, Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Μύγας, Λούνα, Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς, Κόμπα, Ασενούν, Γκαρσία

Στον πάγκο: Κόστιτς, Κίτσος, Τρουιγέ, Ασλανίδης, Μπερτόλιο, Μπαριέντος, Ποπέσκου, Ολιβέρα, Μωραΐτης

Κηφισιά (Κ. Μπράτσος):
Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Τεϊσέιρα, Τσάπαν, Μιλίτσεβιτς, Τσανάτζια, Σναϊντερλάν, Κρισιούμα, Μενέντες, Μπιφουμά, Οζέγκοβιτς

Στον πάγκο: Νικοπολίδης, Παρράς, Γιόβαντσιτς, Κλωναρίδης, Σολόα, Τετέι, Πρίτσας, Σπίνος, Βαφέας

Aμφότερες οι δύο ομάδες έχουν 22 βαθμούς και αμφότερες οι ομάδες ψάχνουν την παραμονή στην κατηγορία, με τον Βόλο να υστερεί στην ισοβαθμία.