Βασίλης Πολυχρονόπουλος 20:34 - 14.08.2024 / Ανανεώθηκε: 23:52 - 14.08.2024

Παρακολουθήστε μέσω του Sportal την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Αταλάντα στη Βαρσοβία για το ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ.

Υπερπρωταθλήτρια Ευρώπης στο ρελαντί και με Εμπαπέ η Ρεάλ Μαδρίτης!
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

23:50 - 14.08.2024

Με το... δεξί μπήκε στη νέα σεζόν η Ρεάλ Μαδρίτης, αφού επικράτησε της Αταλάντα με 2-0 και κατέκτησε το ευρωπαϊκό Σούπερ Καπ για έκτη φορά στην ιστορία της. Ντεμπούτο με γκολ για τον Κιλιάν Εμπαπέ.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

90+4'

Τέλος παιχνιδιού: Ρεάλ Μαδρίτης - Αταλάντα 2-0

90+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 3 λεπτά.

90'

Αλλαγή

Ο Μάριο Πάσαλιτς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Alberto Manzoni

90'

Αλλαγή

Ο Ίσακ Χίεν βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Marco Palestra

88'

Αλλαγή

Ο Ντάνι Καρβαχάλ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Λούκας Βάσκεθ

88'

Αλλαγή

Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ντάνι Θεμπάγιος

88'

Αλλαγή

Ο Βινίσιους Τζούνιορ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Αρντά Γκιουλέρ

83'

Αποθέωση για τον Κιλιάν Εμπαπέ, καθώς παραδίδει τη θέση του στον Ντίαθ.

83'

Αλλαγή

Ο Κίλιαν Εμπαπέ βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μπραχίμ Ντίαθ

82'

Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης, με την μπάλα να περνάει παράλληλα μετά από γύρισμα του Βινίσιους.

81'

Θέλει γρήγορο γκολ η Αταλάντα για να ελπίζει στο θαύμα, αλλά δεν μοιάζει να μπορεί να το βρει.

Το πρώτο γκολ του Εμπαπέ με τη φανέλα της Βασίλισσας για το 2-0

Το γκολ του Βαλβέρδε για το 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης

76'

Αλλαγή

Ο Ροντρίγκο βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Λούκα Μόντριτς

74'

Ο Εμπαπέ βρήκε εξαιρετικά τον Βινίσιους, εκείνος σούταρε αμέσως, αλλά ο Μούσο ήταν σε ετοιμότητα.

71'

Αλλαγή

Ο Σεντ Κολάζινατς βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μίτσελ Μπάκερ

69'

ΓΚΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 2-0! Ο Μπέλιγχαμ με ένα υπέροχο γύρισμα βρήκε τον Κιλιάν Εμπαπέ και εκείνος με ένα υποδειγματικό τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το πρώτο του τέρμα με τη λευκή φανέλα.

66'

Ακόμα μία μεγάλη ευκαιρία για τη Βασίλισσα, με τον Μπέλιγχαμ να πατάει εξαιρετικά μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά να μη νικάει τον εξαιρετικό Μούσο.

64'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Μπεράτ Τζιμσίτι.

63'

Ο αγώνας άρχισε πάλι.

62'

Αλλαγή

Ο Ντάβιντε Τζαπακόστα βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Μπεν Γκόντφρεϊ

62'

Αλλαγή

Ο Σαρλς Ντε Κετελάρε βγαίνει καθώς αντικαταστάθηκε από τον Ματέο Ρετέγι

62'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, καθώς υπάρχει παίκτης πεσμένος στο έδαφος.

62'

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Μούσο να κάνει μία εντυπωσιακή επέμβαση και να λέει όχι στον Μπέλιγχαμ.

61'

Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Βινίσιους βγήκε σε θέση τετ α τετ, αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει τον Μούσο.

59'

ΓΚΟΟΛ για τη Ρεάλ Μαδρίτης, 1-0! Ο Βινίσιους μετά από μία εντυπωσιακή ενέργεια, έδωσε «πάρε-βάλε» στον Βαλβέρδε και εκείνος με ένα πλασέ σε κενή εστία σκόραρε.

57'

Ο Λούκμαν βρέθηκε σε πολύ καλό σημείο μέσα στην περιοχή για σουτ, αλλά ο Μιλιτάο τον έκοψε.

56'

Σουτ του Μπέλιγχαμ έξω από την περιοχή, ψηλά η μπάλα.

53'

Σέντρα από τον Καρβαχάλ, κοντράρει στα σώματα η μπάλα και κερδίζει κόρνερ η Ρεάλ.

47'

Τεράστια ευκαιρία για την Αταλάντα! Ο Ντε Ρουν με μία γλυκιά σέντρα βρήκε τον Πάσαλιτς, εκείνος έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Κουρτουά με μία ασύλληπτη επέμβαση του είπε όχι.

46'

Ωραία ενέργεια από τον Εμπαπέ, αλλά το σουτ του ήταν κακό.

46'

Άρχισε το δεύτερο μέρος!

45+3'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ρεάλ Μαδρίτης - Αταλάντα 0-0

45+1'

Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Βινίσιους με μία υπέροχη πάσα βρήκε τον Ροντρίγκο, αλλά εκείνος σημάδεψε το δοκάρι μέσα από την περιοχή.

45+1'

Ο τέταρτος διαιτητής δείχνει ότι θα παιχθούν ακόμα 2 λεπτά.

44'

Σουτ του Λούκμαν, κόντραρε στα σώματα η μπάλα.

42'

Κίτρινη κάρτα στον Βινίσιους για φάουλ πάνω στον Ντε Ρουν.

40'

Μπαίνουμε στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους, χωρίς να έχουμε δει κάτι το σπουδαίο.

35'

Ο Βινίσιους με μία εξαιρετική μπαλιά βρήκε τον Μπέλιγχαμ, εκείνος όμως δεν κατάφερε να κατεβάσει ιδανικά την μπάλα με τον ώμο και στη συνέχεια έκανε και φάουλ.

35'

Κίτρινη κάρτα για τον Τζουντ Μπέλιγχαμ.

34'

Ένα ακόμη λάθος από τον Τσουαμενί, η Αταλάντα έφυγε στην κόντρα με τον Λούκμαν, αλλά ο Ρίντιγκερ τον έκοψε.

30'

Ο Εμπαπέ προσπάθησε με ένα εντυπωσιακό τακουνάκι να βρει τον Βινίσιους, αλλά δεν τα κατάφερε.

25'

Μεγάλη ευκαιρία για την Αταλάντα, καθώς μετά από σουτ του Ντε Ρούν η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Μιλιτάο και στη συνέχεια τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Κουρτουά.

17'

Δυνατή σέντρα από τον Καρβαχάλ, δεν κατάφερε να κάνει επαφή με την μπάλα ο Βινίσιους.

15'

Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Μετά από γύρισμα του Ροντρίγκο, ο Εμπαπέ έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα.

13'

Σέντρα του Λούκμαν, μπλόκαρε ο Κουρτουά.

9'

Κίτρινη κάρτα στον Έντερσον μετά από φάουλ πάνω στον Βαλβέρδε.

6'

Επιθετικό φάουλ του Λούκμαν στην πρώτη φάση που η Αταλάντα πάτησε στην αντίπαλη περιοχή.

4'

Στα πόδια της Ρεάλ μόνιμα η μπάλα σε αυτά τα πρώτα λεπτά.

1'

Η Αταλάντα έχει την πρώτη κατοχή.

1'

Άρχισε το ματς!

Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.

Αυτή τη στιγμή πραγματοποιείται ένα υπέροχο τελετουργικό.

Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν τη σεζόν 2020-21 στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Champions League, με τη Ρεάλ Μαδρίτης να σημειώνει δύο νίκες σε ισάριθμα ματς, 3-1 στη Μαδρίτη και 1-0 στο Μπέργκαμο.

Αλλά και οι φίλοι της Αταλάντα δεν πάνε πίσω.

Βροντερό παρών από τους οπαδούς της Ρεάλ στη Βαρσοβία.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Σάντρο Σέρερ, ενώ στο VAR θα βρίσκεται ο Μπάστιαν Ντάνκερτ

Η στιγμή που περιμέναμε όλοι έφτασε! Ο Κάρλο Αντσελότι, αν και ο Κιλιάν Εμπαπέ έχει μόλις μία εβδομάδα που κάνει προπόνηση, του έδωσε φανέλα βασικού κόντρα στην ομάδα του Μπέργκαμο.

Η ενδεκάδα της Αταλάντα: Μούσο, Τζιμσίτι, Χιέν, Κολάσινατς, Ζαπακόστα, Ντε Ρουν, Έντερσον, Ρουγκέρι, Πάσαλιτς, Ντε Κετελάρ, Λούκμαν.

Η ενδεκάδα της Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Μιλιτάο, Ρίντιγκερ, Μεντί, Βαλβέρδε, Τσουαμενί, Ροντρίγκο, Μπέλιγχαμ, Βινίσιους, Εμπαπέ.