Με το «καλημέρα» ο Λιούμπισιτς το 1-0, σκόραρε για το 2-0 ο Λιβάι Γκαρσία (vids)

Sportal newsroom 21:32 - 24.07.2024 / Ανανεώθηκε: 21:37 - 24.07.2024

Στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα, η ΑΕΚ είχε ήδη πάρει το προβάδισμα κόντρα στην Ίντερ Εσκάλδες και τα γκολ πέτυχαν οι Λιούμπισιτς - Γκαρσία.

Η ΑΕΚ υποδέχθηκε την Ίντερ Εσκάλδες και μέχρι το 20 λεπτό το σκορ ήταν ήδη 2-0. Σε πρώτο χρόνο, στο 6ο λεπτό, ο Λιβάι Γκρασία έφυγε στην πλάτη της άμυνας, «σέρβιρε» στον Λιούμπισιτς κι εκείνος με ένα πλασέ από κοντινή απόσταση άνοιξε το σκορ.

Ακολούθησε το 2-0 στο 20' με τον άνθρωπο που πρόσφερε την ασίστ στο πρώτο γκολ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ο Στρακόσα με ένα υπέροχο βολέ έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Λιβάι Γκρασία, που σε πρώτο χρόνο δεν νίκησε τον Μουνιόθ, αλλά μετέπειτα πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.