Η αγωνία των παικτών της ΑΕΚ στα τελευταία δευτερόλεπτα του Άρης - ΠΑΟΚ: Οι αντιδράσεις στη χαμένη ευκαιρία του Ανσαριφάρντ (vid)

Sportal newsroom 23:24 - 19.05.2024 / Ανανεώθηκε: 08:44 - 29.05.2024

Μετά τη λήξη του αγώνα της ΑΕΚ οι παίκτες της Ένωσης παρακολουθούσαν με αγωνία τα τελευταία δευτερόλεπτα του Άρης - ΠΑΟΚ.

Η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 3-0 κόντρα στη Λαμία αλλά την ίδια ώρα ο ΠΑΟΚ έφυγε με το «διπλό» από το Βικελίδης και κατέκτησε εκείνος το πρωτάθλημα Ελλάδος.

Με τη λήξη του παιχνιδιού οι παίκτες και ο κόσμος της Ένωσης έπιασαν κατευθείαν τα... κινητά τους και παρακολούθησαν με μεγάλη αγωνία τα τελευταία δευτερόλεπτα του Άρης - ΠΑΟΚ. Περιμένοντας ένα γκολ των Κίτρινων που θα έφερνε το ματς στα ίσα και η ΑΕΚ θα κατακτούσε το πρωτάθλημα.

Στο τέλος όμως οι παίκτες του Ματίας Αλμέιδα έμειναν με το «αχ», ειδικά μετά τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Ανσαριφάρντ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.