Ράζβαν Λουτσέσκου

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 19:30 - 20.10.2024 / Ανανεώθηκε: 19:31 - 20.10.2024

Γνωστές έγιναν οι αρχικές επιλογές του Ράζβαν Λουτσέσκου για την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ στην Opap Arena.

Ο ΠΑΟΚ καλείται να δώσει συνέχεια στις νίκες με σκοπό να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου θα κοντραριστεί με την ΑΕΚ στην Opap Arena (20/10, 20:30), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League και λίγη ώρα πριν τη σέντρα του ματς, έγιναν γνωστές οι αρχικές επιλογές του Ρουμάνου τεχνικού σε ότι αφορά την ενδεκάδα.

Απίστευτος Μανωλάς: Εκανε ντεμπούτο με τον Πανναξιακό και σκόραρε πέντε γκολ σε 34 λεπτά! (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

15:15 - 20.10.2024

Ονειρικό ντεμπούτο με τον Πανναξιακό είχε ο Κώστας Μανωλάς, καθώς ο άλλοτε στόπερ του Ολυμπιακού στο πρώτο του παιχνίδι με τη νέα του ομάδα αγωνίστηκε για 34 λεπτά και πέτυχε πέντε τέρματα, αγωνιζόμενος στην κορυφή της επίθεσης!

Κάτω από τα δοκάρια ξεκινάει ο Κοτάρσκι, με την τετράδα της άμυνας να αποτελείται από τους Ότο, Κεντζιόρα, Λόβρεν και Μπάμπα.

Σβαμπ και Οζντόεφ θα είναι το δίδυμο της μεσαίας γραμμής, με την τριάδα πίσω από τον φορ να απαρτίζεται από τους Τάισον, Μουργκ και Ζίβκοβιτς.

Ο Τσάλοφ είναι ο ποδοσφαιριστής που επιλέχτηκε για την αιχμή του δόρατος.

Αναλυτικά η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ:

ΠΑΟΚ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Λόβρεν, Μπάμπα, Σβαμπ, Οζντόεφ, Τάισον, Μουργκ, Ζίβκοβιτς, Τσάλοφ.