Το νικητήριο γκολ του Παυλίδη στο 90+4' που «πάγωσε» το Γουέμπλεϊ (vid)

Δημήτρης Χούπης 23:56 - 10.10.2024 / Ανανεώθηκε: 23:57 - 10.10.2024

Ο Παυλίδης μετά από φάση διαρκείας, πήρε την μπάλα έκανε ένα διαγώνιο σουτ και πέτυχε το νικητήριο γκολ για την Ελλάδα μέσα στο Γουέμπλεϊ.

Η Ελλάδα πήρε τεράστιο διπλό μέσα στο Γουέμπλεϊ νικώντας με 2-1 την Αγγλία και ανέβηκε στην κορυφή του 2ου ομίλου της League B του Nations League.

Ο Παυλίδης άνοιξε το σκορ στο 49', ο Μπέλιγχαμ ισοφάρισε στο 87' αλλά η Ελλάδα δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα.

Ανατριχίλα: Ο Παυλίδης σκόραρε και απ’ ευθείας φίλησε το περιβραχιόνιο και το έδειξε στον ουρανό! (vid & gallery)
ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

23:00 - 10.10.2024

Ένα φοβερό γκολ πέτυχε ο Βαγγέλης Παυλίδης κόντρα στην Αγγλία και αυτό το αφιέρωσε στον Τζορτζ Μπάλντοκ, ο οποίος έχασε τη ζωή του την Τετάρτη (9/10).

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από φάση διαρκείας ο Παυλίδης ευνοήθηκε από τις κόντρες, πήρε την μπάλα έκανε ένα διαγώνιο σουτ και την έστειλε στα δίχτυα για 2-1, δίνοντας στην Εθνική αυτή τη μεγάλη νίκη.