Η Καβάλα έκλεισε ραντεβού στο Κύπελλο με τον Asteras Aktor

Οι παίκτες της Καβάλας πανηγυρίζουν

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 17:21 - 02.10.2024 / Ανανεώθηκε: 17:23 - 02.10.2024

Η Καβάλα πήρε τη νίκη κόντρα στον Αιγέα Πλωμαρίου και πανηγύρισε την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Η Καβάλα προκρίθηκε στην 4η φάση του κυπέλλου Ελλάδας, καθώς, σε εκκρεμή αναμέτρηση της 3ης φάσης, επικράτησε στη Λέσβο του Αιγέα Πλωμαρίου με 2-1 στην παράταση.

Οι «αργοναύτες» προηγήθηκαν στο 53΄ με τον Κασέμι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν έξι λεπτά αργότερα. Τελικά, η μακεδονική ομάδα κατάφερε να βρει το «χρυσό» γκολ στο 118΄ με τον Μάντιτς και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο, όπου θα υποδεχθεί σε νοκ-άουτ ματς τον Αστέρα Τρίπολης.

Ο νικητής αυτής της αναμέτρησης θα παίξει στους «16» με τη Ζάκυνθο.