Ο on fire Λεβαντόφσκι έκανε χατ τρικ και έστειλε ξανά στην κορυφή την Μπαρτσελόνα

©imago

Δημήτρης Χούπης 19:12 - 06.10.2024 / Ανανεώθηκε: 19:22 - 06.10.2024

Με χατ τρικ του τρομερού Λεβαντόφσκι η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 3-0 της Αλαβές στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της La Liga.

Η Μπαρτσελόνα με χατ τρικ του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι επικράτησε με 3-0 της Αλαβές στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της La Liga και ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «μπλαουγκράνα» ξεκίνησαν... με το πόδι στο γκάζι αφού στο 4' σκόραραν με τον Γιαμάλ, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ. Πέντε λεπτά μετά η ομάδα της Βαρκελώνης άνοιξε το σκορ με τον Λεβαντόφσκι, ο οποίος μετά από φάουλ του Ραφίνια έκανε με κεφαλιά το 1-0. Ο ίδιος στο 22' διπλασίασε τα τέρματα για την Μπαρτσελόνα, ξανά μετά από ασίστ του Ραφίνια, ενώ δύο λεπτά μετά οι δυο τους σε δύο περιπτώσεις δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Απίστευτο: Ο τερματοφύλακας της Χιρόνα έκανε χατ-τρικ στις αποκρούσεις πέναλτι και οδήγησε την ομάδα του σε μία... τρελή νίκη!
LA LIGA

17:48 - 06.10.2024

Ο Πάουλο Γκατσανίγκα έπιασε τρία πέναλτι σε ένα 90λεπτο και οδήγησε τη Χιρόνα σε μία απίστευτη νίκη επί της Αθλέτικ Μπιλμπάο με 2-1. Το «χρυσό» γκολ ήρθε από την άσπρη βούλα στο 99ο λεπτό!

Στο 32ο λεπτό ο Πολωνός πήρε την μπάλα από τον Έρικ Γκαρσία και με διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Πριν λήξει το ημίχρονο η Αλαβές σκόραρε με τον Τόνι Μαρτίνες αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος αμφότερες οι ομάδες είχαν τις στιγμές τους, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν ξανά γκολ στο 85ο λεπτό, αλλά και πάλι ακυρώθηκε γιατί ο Μουρίνιο ήταν εκτεθειμένος.