Αλμέιδα: «Δείξαμε γιατί πήραμε πέρυσι το πρωτάθλημα»

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 00:13 - 18.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:25 - 14.08.2024

Ο Ματίας Αλμέιδα στάθηκε στον χαρακτήρα που έδειξε η ομάδα του μετά το ισόπαλο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό.

ΑΕΚ και Ολυμπιακός ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 στην «OPAP Arena» για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League, στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της σεζόν.

Η Ένωση προηγήθηκε στο 20 λεπτό χάρη σε γκολ του Πόνσε, όμως οι Πειραιώτες έφεραν το ματς στα ίσια με τον Ελ Κααμπί.

STOIXIMAN SUPER LEAGUE

23:21 - 17.09.2023

Sportal Sunday Live Όλη η εκπομπή με ρεπορτάζ και σχόλια από Τσίλη, Βερβελέ, Τσαλγατίδη, Σαββόπουλο και... Red Duckling - Όλα όσα δεν είδατε από τη βραδιά του Σπανούλη στο ΣΕΦ

Η Sportal Sunday Live έκανε πρεμιέρα στην αγωνιστική των ντέρμπι. Βασίλης Μοιρώτσος και Γιώργος Περπερίδης ζωντανά από τα στούντιο του Sportal με καλεσμένους τους ρεπόρτερ των ομάδων σχολίασαν όλα όσα έγιναν σε «OPAP Arena» και Τούμπα. Δείτε επίσης τα σχόλια του Στέφανου Αβραμίδη και Red Duckling

Στις δηλώσεις που παραχώρησε στην κάμερα της Cosmote TV ο Ματίας Αλμέιδα στάθηκε στον χαρακτήρα και το πάθος που έδειξαν οι παίκτες του, ενώ αναφέρθηκε και στον τραυματισμό του Βίντα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Ξεκινήσαμε πολύ καλά. Προηγηθήκαμε, κάναμε κάποιες ακόμη ευκαιρίες και πιστεύω πως αφού προηγηθήκαμε ο αντίπαλος ανέβηκε στο ματς, Μετά το 30' ισορρόπησε το ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε επίσης καλά.

Πιστεύω πως σήμερα οι παίκτες έδωσαν την ψυχή τους. Παίξαμε απέναντι σε μία δύσκολη ομάδα που έχει σκοράρει σε όλα τα ματς της. Η ομάδα έδειξε χαρακτήρα και έδειξε γιατί πήραμε το πρωτάθλημα πέρυσι.

Ο Βίντα είχε έναν πόνο στα πλευρά που τον εμπόδισε να συνεχίσει».