Αργεντινή: «Σεισμό» προκάλεσε ο Μέσι στην Μαρ ντελ Πλάτα! (vid)

Μέσι/ ©Intime

Ανδρέας Σερεβέτας • 13:43 - 29.11.2022 / Ανανεώθηκε: 11:24 - 20.08.2024

Video με τα συγκλονιστικά πλάνα τη στιγμή που ο σούπερ σταρ της «αλμπισελέστε» άνοιξε το σκορ κόντρα στο Μεξικό (2-0)!!!

Κανείς κάτοικος της πόλης δεν κυκλοφορούσε στους δρόμους κατά τη διάρκεια του αγώνα Αργεντινή-Μεξικό. Όλοι ήταν μπροστά στις τηλεοράσεις μετά την ήττα που γνώρισε η εθνική ομάδα της χώρας τους στην πρεμιέρα του ομίλου από τη Σαουδική Αραβία (2-1). Η αγωνία για την νίκη ήταν τόσο μεγάλη που ο Μέσι προκάλεσε «σεισμό» όταν άνοιξε το σκορ στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο ήχος των ξέφρενων πανηγυρισμών από τα σπίτια και τα κτήρια είναι συγκλονιστικός τη στιγμή που ο σούπερ σταρ της Αργεντινής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ!!!

Την ίδια ώρα στην πλατεία της πόλης είχαν συγκεντρωθεί εκατοντάδες άτομα για να παρακολουθήσουν την προσπάθεια των παικτών του Σκαλόνι. Και αυτό το video είναι εξίσου εντυπωσιακό από τις αντιδράσεις τους.

Χαμός φυσικά έγινε και όταν ο Φερνάντες διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με γκολ στο 87ο λεπτό του παιχνιδιού.

Όλοι πλέον περιμένουν το επόμενο ματς με την Πολωνία. Με την ελπίδα η αγαπημένη τους ομάδα να προκριθεί στην φάση των «16» της διοργάνωσης.