Η Έβερτον δέχτηκε νέα ανατροπή και ηττήθηκε από την Άστον Βίλα

©imago

Δημήτρης Χούπης 21:37 - 14.09.2024 / Ανανεώθηκε: 21:37 - 14.09.2024

Η Έβερτον αν και βρέθηκε μπροστά με 2-0, γνώρισε την ανατροπή και ηττήθηκε με 2-3 από την Άστον Βίλα στο Μπέρμιγχαμ.

Η Έβερτον δεν έβαλε μυαλό από το περασμένο ματς κόντρα στην Μπόρνμουθ που ηττήθηκε με 2-3 με ανατροπή. Τα «ζαχαρωτά» γνώρισαν ακόμα μία ήττα με 2-3 από την Άστον Βίλα με τον ίδιο τρόπο και παρέμειναν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας της Premier League.

Η ομάδα του Λίβερπουλ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό με τον ΜακΝίλ και εννέα λεπτά μετά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν και δεύτερο τέρμα με τον Κάλβερτ - Λιούιν, ο οποίος μετά από ασίστ του ΜακΝίλ έκανε το 2-0. Παρόλα αυτά πριν από το ημίχρονο η Άστον Βίλα μείωσε με τον Όλι Γουότκινς στο 36ο λεπτό.

«Βόμβα» μεγατόνων από τη Νότιγχαμ με διπλό στο Anfield - Ο Χάαλαντ έδωσε ακόμα μία νίκη στη Σίτι κόντρα στην Μπρέντφορντ
PREMIER LEAGUE

18:58 - 14.09.2024

Η Νότιγχαμ πήρε μια τεράστια νίκη με 1-0 της Λίβερπουλ στο Anfield, την ίδια ώρα που η Μάντσεστερ Σίτι με πρωταγωνιστή τον Χάαλαντ επικράτησε με 2-1 της Μπρέντφορντ.

Το δεύτερο μέρος άνηκε στην ομάδα του Μπέρμιγχαμ. Ο Γουότκινς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 58ο λεπτό ισοφάρισε για τους «βίλανς» και ο Ντουράν, ο οποίος σκόραρε για τρίτη φορά φέτος έκανε την ανατροπή και έδωσε τη νίκη στη Βίλα.