Τι κάνεις ρε Ράγια: Ο τερματοφύλακας της Άρσεναλ αφού έπιασε πέναλτι έκανε και την επέμβαση της χρονιάς! (vid)

Sportal newsroom 23:21 - 19.09.2024 / Ανανεώθηκε: 23:21 - 19.09.2024

Απίστευτη φάση με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Ντάβιντ Ράγια, στο παιχνίδι της Άρσεναλ με την Αταλάντα για το Champions League.

Πρόκειται για έναν από τους κορυφαίους γκολκίπερ στον κόσμο αυτή τη στιγμή. Δεν είναι τυχαίο ότι την περασμένη σεζόν ήταν ο τερματοφύλακας με τα περισσότερα clean sheets στην Premier League. Αλλά φροντίζει πάντα να μας δείχνει το ταλέντο του, χαρίζοντας υπέροχες στιγμές.

Ο λόγος για τον Ντάβιντ Ράγια, που στο εκτός έδρας παιχνίδι της Άρσεναλ με την Αταλάντα για το Champions League, πρόσθεσε μία ακόμα απίστευτη φάση στο βιογραφικό του.

Διέλυσε με «τεσσάρα» τη Φέγενορντ η Λεβερκούζεν - Πέρασε νικηφόρα από το Βελιγράδι η Μπενφίκα με... τουρκική υπογραφή
CHAMPIONS LEAGUE

21:40 - 19.09.2024

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο νίκησε με 4-0 τη Φέγενορντ στο ημίχρονο, την ίδια ώρα που η Μπενφίκα είχε αγχωτικό πέρασμα από το Βελιγράδι επικρατώντας με 2-1 του Ερυθρού Αστέρα.

Όχι μόνο απέκρουσε με υπέροχο τρόπο την εκτέλεση πέναλτι του Ρετέγκι, αλλά στη συνέχεια που ο ίδιος παίκτης πήρε το ριμπάουντ, ο Ισπανός πορτιέρε με μία ασύλληπτη επέμβαση του είπε ξανά όχι.