Ο Γκριεζμάν λύτρωσε την Ατλέτικο Μαδρίτης και ανέβηκε στη πρώτη τριάδα

Άγγελος Φραγκισκάτος 23:54 - 25.11.2023 / Ανανεώθηκε: 11:44 - 14.08.2024

Χάρη στο τέρμα του Αντουάν Γκριεζμάν, η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε κόντρα στη Μαγιόρκα και ανέβηκε στη πρώτη τριάδα της La Liga.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης πήρε μία σημαντική νίκη εντός έδρας κόντρα στη Μαγιόρκα, χάρη στο τέρμα του Αντουάν Γκριεζμάν, για την 13η αγωνιστική της La Liga.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε ανέβηκε στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 31 βαθμούς, ενώ η Μαγιόρκα είναι στη 17η θέση με 9 πόντους.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη τους καλή ευκαιρία στο ματς. Στο 48ο λεπτό ο Μάρκος Λιορέντε βρήκε τον Άλβαρο Μοράτα μέσα στη περιοχή και εκείνος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Ραίκοβιτς

Έξι λεπτά μετά ο Μοράτα επιχείρησε το σουτ από μακρινή απόσταση, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια. Ωστόσο η Ατλέτικο βρήκε το γκολ που έψαχνε καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης στο 64ο λεπτό.

Ο Αντουάν Γκριεζμάν σηκώθηκε μέσα στη περιοχή μετά τη σέντρα του Μάριο Ερμόσο και με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-0 για την Ατλέτικο Μαδρίτης.