Διακοπή περίπου δέκα λεπτών στο ντέρμπι της Μαδρίτης μετά από ρίψη αντικειμένου των οπαδών της Ατλέτικο

Δημήτρης Χούπης 23:36 - 29.09.2024 / Ανανεώθηκε: 23:49 - 29.09.2024

Το ντέρμπι της Μαδρίτης διακόπηκε για περίπου δέκα λεπτά μετά από ρίψη αντικειμένου από τους οπαδούς της Ατλέτικο προς τους οπαδούς της Ρεάλ.

Χαμός επικράτησε κατά τη διάρκεια του ντέρμπι της Μαδρίτης.

Συγκεκριμένα στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ η Ρεάλ ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0, οι οπαδοί της Ατλέτικο πέταξαν ένα αντικείμενο προς τον Κουρτουά, ο οποίος εκτελούσε ένα ελεύθερο. Ο Βέλγος τερματοφύλακας τότε πήρε τον αναπτήρα και τον πέταξε εκτός γηπέδου, με αποτέλεσμα οι οπαδοί της Ατλέτικο να εξαγριωθούν.

Τρομερά επεισόδια στην Κολομβία: Οπαδοί έβγαλαν μαχαίρια, πάνω από τριάντα τραυματίες ο απολογισμός (vid)
REST OF THE WORLD

10:15 - 28.09.2024

Σκηνές χάους επικράτησαν σε αγώνα της Κολομβίας ανάμεσα στη Νασιονάλ με την Τζούνιορ με τους οπαδούς να βγάζουν μαχαίρια, ενώ ο απολογισμός είναι πάνω από τριάντα τραυματίες.

Ως αποτέλεσμα αυτού ο διαιτητής του αγώνα διέκοψε το παιχνίδι και κατευθύνθηκε με το αντικείμενο στο χέρι προς τους πάγκους των δύο ομάδων. Τότε τόσο οι παίκτες όσο και ο Σιμεόνε πήγαν στους οπαδούς που βρίσκονταν πίσω από την εστία της Ρεάλ, για να τους πουν να σταματήσουν να πετάνε αντικείμενα.

Μετά από λίγο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, μετά από εντολή του διαιτητή έφυγαν για τα αποδυτήρια. Έπειτα από δέκα περίπου λεπτά όμως οι δύο ομάδες επέστρεψαν και το παιχνίδι συνεχίστηκε. Μάλιστα κατά την είσοδό των ποδοσφαιριστών της Ρεάλ, οι οπαδοί των «ροχιμπλάνκος» τους αποδοκίμασαν.