Πολύ σκληρός για να πεθάνει ο Ατρόμητος, ιδανικός αυτόχειρας ο Πανσερραϊκός!

Βασίλης Πολυχρονόπουλος 21:36 - 11.11.2023 / Ανανεώθηκε: 12:03 - 14.08.2024

Ο Πανσερραϊκός ήταν «αγκαλιά» με τη νίκη, αλλά για ακόμη μια φορά έχασε το τρίποντο μέσα από τα χέρια του στις καθυστερήσεις. Εκεί που έχει μάθει να χτυπά ο Ατρόμητος (1-1)...

Αρνήθηκε να χάσει ο Ατρόμητος, έχασε το «τρίποντο» μέσα από τα χέρια του ο Πανσερραϊκός! Τα «λιοντάρια» βρέθηκαν τρία λεπτά μακριά από ένα πολύ σημαντικό διπλό, όμως την πάτησαν για ακόμη μία φορά στις καθυστερήσεις (όπως με Κηφισιά, Παναιτωλικό και Άρη), αφού οι Περιστεριώτες με γκολ του Αντζιέλσκι στο 90+4' πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπήκε δυνατά στο ματς, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να μην έχει καθόλου καλό ρυθμό. Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 9ο λεπτό από τους Περιστεριώτες, όταν ο Καμαρά επιχείρησε ένα σουτ μέσα από την περιοχή και ο Χοβάν του είπε όχι. Έπειτα από 13 λεπτά, ήταν η σειρά των φιλοξενουμένων να απειλήσουν για πρώτη φορά, στην οποία βρήκαν δίχτυα, αλλά το γκολ του Μπέργκστρομ ακυρώθηκε έπειτα από χρήση VAR για χέρι.

Αυτή η φάση έφερε μεγάλη ένταση στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου, με το ματς να διακόπτεται για ένα μικρό χρονικό διάστημα, καθώς οι δύο πάγκοι πιάστηκαν στα χέρια. Αφού μπήκε ένα τέλος στις αψιμαχίες το παιχνίδι συνεχίστηκε και λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους οι Σερραίοι άνοιξαν το σκορ. Στο 40' ο Μασαρίποφ «σέρβιρε» στον Χατζηστραβό, που από δικό του κλέψιμο είχε αρχίσει η φάση και με ένα εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 0-1.

Στις καθυστερήσεις η ομάδα του Ίλιτς έχασε τεράστια ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια, όμως το σουτ του Ντε Μποκ από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή κόντραρε στα σώματα.

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στην επανάληψη, με το ματς να είναι ισορροπημένο. Στο 54' η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έχασε τεράστια ευκαιρία και για δεύτερο γκολ, όταν ο Ντουεντραόγκο με μία φοβερή μπαλιά έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Άλεξιτς, όμως εκείνος δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσιντώτα.

Στη συνέχεια όσο κυλούσε ο χρόνος ο Ατρόμητος άρχισε να παίρνει μεγαλύτερα ρίσκα, προκειμένου να βρει το γκολ της ισοφάρισης και το κατάφερε. Ο Πανσερραϊκός δεν κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη στη μεγάλη ευκαιρία με τον Τόμας στο τρανζίσιον στο 90+3' και στο αμέσως επόμενο λεπτό οι Περιστεριώτες έγραψαν το τελικό 1-1 με κεφαλιά του Αντζιέλσκι.

ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΜΑΤΣ

Ο Πανσερραϊκός δεν κλείδωσε τη νίκη με τον Τόμας στο 90+3' και το πλήρωσε, αφού μόλις ένα λεπτό μετά ο Αντζιέλσκι έγραψε το τελικό 1-1.

Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο Χατζηστραβός με πολλά τρεξίματα, ενώ το γκολ ήταν δική του φάση, αφού ξεκίνησε από δικό του κλέψιμο, ενώ εκείνος έκανε και το εύστοχο πλασέ.

ΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΞΕΧΩΡΙΣΕ

Αήττητος ο Ατρόμητος σε επτά ματς κόντρα στον Πανσερραϊκό σε επίπεδο Super League.

ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΟ LIVE ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

• Τέλος παιχνιδιού: Ατρόμητος - Πανσερραϊκός 1-1
  • 90+4' ΓΚΟΟΛ για τον Ατρόμητο, 1-1! Ο Αντζιέλσκι με κεφαλιά φέρνει το ματς στα ίσια.
  • 90+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, με το πλασέ του Τομάς στο Τρανζίσιον να περνάει λίγο πάνω από το δοκάρι.
  • 90' Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • 88' Στη θέση του Χατζηστραβού ο Κολομπίνο.
  • 86' Ντιρκς αντί Καμαρά.
  • 80' Κίτρινη κάρτα και σε Καμαρά και Πηλέα.
  • 78' Κίτρινη κάρτα στον Ντανκερλούι.
  • 74' Κουέν και Γιουμπιτάνα αντί των Κούντε και Ρομπάιγ  .
  • 72' Σέντρα-σουτ του Κούντε, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
  • 69' Κεφαλιά του Ντε Μποκ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κούντε, άουτ η μπάλα.
  • 61' Ωραίο γέμισμα από τον Κούντε, περνάει η μπάλα από Τζαβέλλα και Ασεβέδο.
  • 58' Αποχωρεί τραυματίας ο Μασαρίποφ.
  • 56' Ένταση μεταξύ Τζαβέλλα και Αλεξιτις, αμφότεροι αντίκρισαν από μία κίτρινη κάρτα.
  • 54' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Ντουεντραόγκο με μία φοβερή μπαλιά έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Άλεξιτς, όμως εκείνος δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσιντώτα.
  • 51' Κίτρινη κάρτα στον Βαλένσια.
  • 46' Αντζιέλσκι αντί Φριτζόνσον.
  • 46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
  • Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ατρόμητος - Πανσερραϊκός 0-1
  • 45+3' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μετά από γέμισμα από εκτέλεση φάουλ, ο Ασεβέδο κράτησε ζωντανή την μπάλα μέσα στην περιοχή, εκείνη στρώθηκε στον Ντε Μποκ, αλλά το σουτ του κόντραρε στα σώματα.
  • 45' Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • 43' Φωνάζουν οι Σερραίοι για πέναλτι σε πτώση του Χατζηστραβού μετά από μαρκάρισμα του Καμαρά. «Παίζετε» από τον Κατοίκο.
  • 40' ΓΚΟΟΛ για τον Πανσερραϊκό, 0-1! Ο Μασαρίποφ «σέρβιρε» στον Χατζηστραβό, που από δικό του κλέψιμο είχε αρχίσει η φάση και με ένα εξαιρετικό τελείωμα έδωσε προβάδισμα στα «λιοντάρια».
  • Στο τείχος η εκτέλεση.
  • 37' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο.
  • 29' Αποβλήθηκαν άνθρωποι και από τους δύο πάγκους και το ματς συνεχίζεται.
  • 27' Διακόπτεται η ροή του αγώνα προσωρινά, διότι ενώ το ματς παιζόταν κανονικά οι πάγκοι των δύο ομάδων πιάστηκαν στα χέρια.
  • Δεν μετράει το γκολ. Όχι όμως για επιθετικό φάουλ, αλλά για χέρι του Χατζηστραβού.
  • Ο κ. Αγγελόπουλος αντίκρισε κόκκινη κάρτα για διαμαρτυρίες.
  • 22' Ο Πανσερραϊκός βρίσκει δίχτυα, όμως το γκολ ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ.  Μετά από κεφαλιά του Αυλωνίτη και ανεπιτυχή ψαλιδάκι του Άλεξιτς ο Μπέργκστρομ με μία προβολή σκόραρε. Εξετάζεται η φάση από το VAR.
  • 21' Ο Ρομπάιγ με μία ωραία κάθετη επιχείρησε να βγάλει σε θέση τετ α τετ τον Βαλένσια, αλλά ο Χοβάν καθάρισε.
  • 17' Δεν υπάρχει ρυθμός στο παιχνίδι.
  • 11' Σουτ του Άλεξιτς από πλάγια θέση, πέρασε παράλληλα η μπάλα.
  • 9' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Χοβάν να αποκρούει ένα σουτ του Καμαρά.
  • 5' Τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα πέντε λεπτά.
  • Στο Περιστέρι έχουν δώσει το παρών και μερικοί φίλοι του Πανσερραϊκού.
  • 1' Το ματς ξεκίνησε!
  • Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Κατοίκος.
  • Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο.
  • Απομένουν 10 λεπτά για την έναρξη του αγώνα.
  • Η ενδεκάδα του Πανσερραϊκού: Χοβάν, Μπέργκστρομ, Αυλωνίτης, Ντανχερλούι, Πηλέας, Πεταυράκης, Μορέιρα, Ντουεντραόγκο, Χατζηστραβός, Μασαρίποφ, Άλεξιτς.
  • Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ, Γκονζάλεζ, Φριντζόνσον, Κούντε, Ρομπάιγ, Βαλένσια, Καμαρά.
  • Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
  • Η σέντρα ήταν προγραμματισμένη στις 19:00, αλλά όπως ενημέρωσε η ΠΑΕ Ατρόμητος θα γίνει στις 19:30, καθώς λόγω του Μαραθωνίου, καθυστέρησε η άφιξη της αποστολής της ομάδας των δυτικών προαστίων στο γήπεδο.
  • Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 2.
  • Από τη μία οι Περιστεριώτες, που προέρχονται από τη μεγάλη νίκη στο «Κλ. Βικελίδης» και αυτή κόντρα στον Παναιτωλικό και θέλουν να δώσουν συνέχεια στο νικηφόρο σερί τους. Και από την άλλη τα «λιοντάρια». τα οποία επέστρεψαν στις νίκες κόντρα στον ΟΦΗ την προηγούμενη αγωνιστική και θέλουν να φύγουν από το Περιστέρι με ένα θετικό αποτέλεσμα.
  • Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Ατρόμητο και Πανσερραϊκό για την 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League.