Φιλική νίκη με Ουάρντα και Βέργο ο Ατρόμητος επί της Athens Kallithea

Sportal newsroom 20:37 - 20.07.2024 / Ανανεώθηκε: 20:41 - 20.07.2024

Ο Ατρόμητος νίκησε 2-1 την Athens Kallithea.

Φιλική νίκη επί της Athens Kallithea πέτυχε ο Ατρόμητος στο πρώτο του ματς στη διάρκεια της προετοιμασίας. Η αναμέτρηση είχε δύο 30λεπτα ημίχρονα και ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με τον Αμρ Ουάρντα στο 10’ από το σημείο του πέναλτι, σε μια φάση που άρχισε από την κάθετη πάσα του Μουντέ προς τον Βρακά, με τον τελευταίο να ανατρέπεται μέσα στην περιοχή, κερδίζοντας την παράβαση.

Το 2-0 έγινε από τον Νίκο Βέργο στο 29’, με τον Πομόνη να δίνει την ασίστ με ωραία σέντρα από τα αριστερά και με τον επιθετικό της ομάδας μας να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας μας με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι.

Με τη λήξη του πρώτου μέρους, η Athens Kallithea μείωσε σε 2-1 με σκόρερ τον Λουκίνα.

Ο Πάμπλο Γκαρσία χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες:

Ατρόμητος (Α’ ημίχρονο): Κοσέλεφ, Μουντές, Σταματούλας, Μανσούρ, Πομόνης, Ουεντραόγκο, Χότζα, Βρακάς, Καλοσκάμης, Ουάρντα, Βέργος

Η πρώτη εμφάνιση του εφοπλιστή και επίδοξου επενδυτή του Ατρόμητου, Γιώργου Σταμούλα - Βρέθηκε στο πλάι του Γιώργου Σπανού
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

17:10 - 17.07.2024

Στην κλήρωση της Stoiximan Super League παραβρέθηκε ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Ατρόμητος, Γιώργος Σπανός. Ωστόσο, η είδηση δεν ήταν η δική του παρουσία, όσο του ανθρώπου που καθόταν ακριβώς δίπλα του, καθώς αυτός δεν ήταν άλλος από τον επιχειρηματία, Γιώργο Σταμούλα, που αποτελεί τον επίδοξο επενδυτή της ομάδας του Περιστερίου.

Ατρόμητος (Β’ ημίχρονο): Χουτεσιώτης, Αργυρίου, Τσακμάκης, Μπέης, Αθανασίου, Γκονθάλεθ, Καραμάνης, Τσακίρης, Καρλίτος, Τζοβάρας, Φαν Βέερτ

Για τον Ατρόμητο δεν αγωνίστηκαν για να προφυλαχθούν οι Γιουμπιτάνα (ενοχλήσεις στον τετρακέφαλο) και ο Κίνι (αποφόρτιση). Αμφότεροι θα συμμετάσχουν κανονικά στην αυριανή προπόνηση.