Με Καρλίτος και Φαν Φέερτ ο Ατρόμητος νίκησε τον Παναιτωλικό

Sportal newsroom 22:52 - 03.08.2024

Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος και νίκησε με 2-0 τον Παναιτωλικό σε φιλική αναμέτρηση στο Περιστέρι, με τους Καρλίτος και Φαν Φέερτ να πετυχαίνουν τα δύο γκολ.

Ο Ατρόμητος ήταν ανώτερο καθ' όλη τη διάρκεια και νίκησε με 2-0 τον Παναιτωλικό σε μια φιλική αναμέτρηση στο Περιστέρι. Οι δύο νεοαποκτηθέντες Καρλίτος και Φαν Φέερτ ήταν οι σκόρερ.

Η ομάδα του Περιστερίου έκανε το 1-0 στο 18ο λεπτό με τον Καρλίτος, ο οποίος μετά από φάση διαρκείας «νίκησε» τον Τσάβες με διαγώνιο σουτ. Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Ατρόμητος βρήκε και δεύτερο τέρμα.

Μετά από ωραία συνεργασία των Ουάρντα και Καρλίτος, ο Φαν Φέερτ πέτυχε το 2-0 με εξαιρετικό τελείωμα.

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!

Οι ενδεκάδες:

Ατρόμητος: Κοσέλεφ (62’ Χουτεσιώτης), Κίνι (62’ Αργυρίου), Μπρόρσον (45’ Τσακμάκης), Μανσούρ (62’ Σταματούλας), Αθανασίου (62’ Μουντές), Γκονθάλεθ (68’ Μίχορλ), Ουεντραόγκο (62’ Καραμάνης), Μπάκου (62’ Βρακάς), Καρλίτος (62’ Γιουμπιτάνα), Ουάρντα (62’ Τζοβάρας), Φαν Βέερτ (62’ Καλοσκάμης)

Παναιτωλικός: Τσάβες (70’ Στεργιάκης), Σιέλης (80’ Αναστασόπουλος), Παντελάκης (62’ Μάνος), Στάγιτς (76’ Γαλιάτσος), Μαυρίας, Μπακάκης (62’ Νικολάου), Πέρες (80’ Ράδος), Λιάβας (46’ Μπουζούκης), Μπελεβώνης (62’ Κοντούρης), Ντίας, Λομόνακο (80’ Κακιώνης).