Τα highlights της ισοπαλίας του Ολυμπιακού στο Βόλο (vid)

Sportal newsroom 20:45 - 03.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:33 - 14.08.2024

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από το παιχνίδι του Βόλου με τον Ολυμπιακό, που έληξε ισόπαλο 2-2.

Ο Βόλος υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό σε ένα άκρως επεισοδιακό παιχνίδι που ήρθε ισόπαλο 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20' με εύστοχο πέναλτι του Μωραΐτη, το οποίο είχε κερδίσει ο Γκαρσία από τον Ρέτσο, ο οποίος αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο, με τον Ελ Κααμπί να είναι εύστοχος από τα 11 βήματα.

Ο Βόλος ξαναπήρε προβάδισμα, πάλι από το σημείο του πέναλτι με τον Μωραΐτη να το κερδίζει αυτή τη φορά και τον Γκαρσία να το εκτελεί.

Τρία λεπτά αργότερα, οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν με αυτογκόλ του Καλογερόπουλου. Το παιχνίδι διακόπηκε για 40 περίπου λεπτά λόγω επεισοδίων στις κερκίδες, ωστόσο συνεχίστηκε κανονικά στο τέλος, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι και το 2-2 ήταν το τελικό σκορ.

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης:

Sportal Sunday Live με το επεισοδιακό Βόλος - Ολυμπιακός 2-2, τον Μαρτίνεθ & Παναθηναϊκός - ΟΦΗ