Ο φανταστικός Ζαφείρης είχε σουτ στο δοκάρι κι έχασε την ευκαιρία να στείλει το ματς με τη Λιλ στην παράταση! (vid)

Sportal newsroom 00:13 - 29.08.2024 / Ανανεώθηκε: 00:13 - 29.08.2024

Ο Χρήστος Ζαφείρης είχε δεύτερο δοκάρι στο 88' για την Σλάβια Πράγας.

Ο Χρήστος Ζαφείρης κάνει εμφάνιση καριέρας.

Ο 21χρονος μεσοεπιθετικός της Σλάβια Πράγας, ο οποίος αποφάσισε να παίξει για την Εθνική Ελλάδας κι όχι τη Νορβηγία, όπου ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά, στο 88' παραλίγο να γίνει ήρωας για την ομάδα της Τσεχίας.

Με το σκορ στο 2-1 υπέρ της, η Σλάβια ήθελε ένα ακόμα γκολ για να στείλει το ματς με τη Λιλ στην παράταση.

Ο Χρήστος Ζαφείρης στο Sportal: «Θέλω να κάνω τους Έλληνες υπερήφανους - Προτεραιότητά μου το εξωτερικό»
ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

09:24 - 28.08.2024

Ο Χρήστος Ζαφείρης άνοιξε την καρδιά του στo Sportal με αφορμή την απόφασή του να αγωνιστεί στην Εθνική Ελλάδας και μεταξύ άλλων έκανε μία αναδρομή της καριέρας του, φτάνοντας μέχρι το σήμερα. Η πρόταση της Σλάβια Πράγας, η προσέγγιση του Μάκη Γκαγκάτση και το ενδεχόμενο επιστροφής στη χώρα μας για κάποια ομάδα της Stoiximan Super League.

Ο Ζαφείρης, ο οποίος έκανε το 1-0 και είχε φάουλ στο οριζόντιο δοκάρι, στο 88' έκανε εκπληκτική ατομική ενέργεια και σούταρε εντός περιοχής με το δεξί, αλλά πάλι η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.

Δείτε τη φάση

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!