Κατέρρευσε λόγω ζέστης ο βοηθός στο Περού - Καναδάς (vid)

Δημήτρης Χούπης 09:20 - 26.06.2024 / Ανανεώθηκε: 11:57 - 26.06.2024

Ο δεύτερος βοηθός στο Περού - Καναδάς δεν άντεξε την υψηλή θερμοκρασία που επικρατούσε και κατέρρευσε στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης με αποτέλεσμα ο τέταρτος να παίρνει τη θέση του.

Η υψηλή θερμοκρασία που επικρατούσε στο Κάνσας είχε αποτέλεσμα τη λιποθυμία του δεύτερου βοηθού κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης του Περού με τον Καναδά για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Copa America.

⚽️Όλοι Euro LIVE: Έξαλλοι οι Άγγλοι με τον Σάουθγκεϊτ, του πέταξαν μπουκάλια για την κακή εικόνα της εθνικής τους ομάδας!
SPORTAL ORIGINALS

23:55 - 25.06.2024

Όλοι Euro για τις αναμετρήσεις της Τρίτης! Παύλος Κουστέρης και Κώστας Τόπας μεταφέρουν το ρεπορτάζ από τα ματς σε Ντόρτμουντ, Βερολίνο, Κολωνία και Μόναχο. Παρουσιάζουν οι Σωτήρης Κωσταβάρας και Στέφανος Αβραμίδης.

Συγκεκριμένα, στο 48ο λεπτό του αγώνα ο δεύτερος βοηθός δεν άντεξε τη ζέστη και κατέρρευσε στον αγωνιστικό χώρο με τον τερματοφύλακα του Καναδά να τρέχει προς το μέρος του αμέσως. Οι γιατροί έσπευσαν κατευθείαν για να του δώσουν τις πρώτες βοήθειες και μετά από δύο λεπτά ο διαιτητής σηκώθηκε.

Τελικά, όπως αποδείχθηκε ζαλιζόταν και δεν μπόρεσε να συνεχίσει στο παιχνίδι με αποτέλεσμα ο τέταρτος να πάρει τη θέση του.

Για την ιστορία, ο Καναδάς επικράτησε με 1-0 του Περού, με τον Ντέιβιντ να πετυχαίνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 74ο λεπτό. Στην αναμέτρηση ο στόπερ της ΑΕΚ, Κάλενς αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι.