Τα highlights από τη νίκη της Κηφισιάς με 14-0 επί του Διαγόρα Ικαρίας

Διαγόρας Ικαρίας - Κηφισιά

Sportal newsroom 09:38 - 08.09.2024 / Ανανεώθηκε: 09:38 - 08.09.2024

Η Κηφισιά κατάφερε να πάρει μία σπουδαία νίκη κόντρα στον Διαγόρα Ικαρίας με 14-0 για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης.

Το Κύπελλο Ελλάδος συνεχίστηκε το Σάββατο (07/09) με την έναρξη της 2ης φάσης, με την Κηφισιά να διαλύει τον Διαγόρα Ικαρίας με μυθική εμφάνιση και το τελικό σκορ να φτάνει έως το 14-0.

Εκείνος που έδωσε το σύνθημα για το «πάρτι» ήταν ο Μάναλης, ο οποίος με γκολ στο 2ο λεπτό, στο 6ο, στο 13ο και στο 15ο, είχε διαμορφώσει ήδη το 4-0. Ακολούθησε, ο Μαζουλουξής στο 17′, ο Μίλερ με δύο γκολ (27′,32′) και ο Ρότσα στο 42′ έφεραν το 8-0 του πρώτου 45λεπτου. Το παζλ ολοκλήρωσαν στο β’ ημίχρονο οι Παντελίδης(47′, 58′), Σόουζα (51′), Μίλερ (53′), Ζόνιος (57′) και Κυριόπουλος (68′) που πέτυχαν τα υπόλοιπα γκολ για το 14-0.

Απίθανα πράγματα στο Κύπελλο Ελλάδας: Η Κηφισιά νίκησε 14-0, στο ημίχρονο ήταν 8-0!

Σαν... πυρηνική βόμβα διέλυσε η Κηφισιά τον Διαγόρα Ραχών Ικαρίας, αφού, στη μεταξύ τους αναμέτρηση για το Κύπελλο Ελλάδας Betsson, η ομάδα του Σεμπάστιαν Λέτο επικράτησε με 14-0. Την ίδια ώρα, η ΑΕΛ πήρε τη νίκη κόντρα στη Θύελλα Κατσικάς με 0-3.

Την ίδια ώρα, η ΑΕΛ έκανε περίπατο κόντρα στη Θύελλα Κατσικάς, επικρατώντας με 3-0. Το 0-1 πέτυχε ο Τριμμάτης στο 7′, ο Φίλιος στο 16′ με αυτογκόλ σκόραρε για το 0-2 και το 0-3 διαμόρφωσε ο Πασάς στο 59′. Δοκάρι για τους Βυσσινί είχε ο Κώστας Παπαγεωργίου στο 68′.

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!