«Τεσσάρα» για την Πορτογαλία κόντρα στη Φινλανδία - «Λευκή» ισοπαλία ανάμεσα σε Ιταλία και Τουρκία

Sportal newsroom 23:56 - 04.06.2024

Ισόπαλο 0-0 ήταν το αποτέλεσμα ανάμεσα σε Ιταλία και Τουρκία, ενώ λίγο νωρίτερα η Πορτογαλία νίκησε με 4-2 τη Φινλανδία.

Ισόπαλο 0-0 ήταν το αποτέλεσμα στην Μπολόνια ανάμεσα σε Ιταλία και Τουρκία σε έναν φιλικό αγώνα με... λιγοστές καλές στιγμές.

Τριάρα στο... ρελαντί για την Αγγλία, «κουλούρια» για τη Γερμανία πριν την Ελλάδα
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

23:44 - 03.06.2024

Η Αγγλία δίχως να κουραστεί ιδιαίτερα επικράτησε άνετα με 3-0 της Βοσνίας σε φιλική αναμέτρηση που έδωσαν οι δύο ομάδες, ενώ η Γερμανία ήρθε ισόπαλη χωρίς σκορ με την Ουκρανία πριν το φιλικό με την Ελλάδα.

Σε ένα «φτωχό» πρώτο μέρος οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή στιγμή, οι Τούρκοι με τον Αϊχάν και η «Σκουάντρα Ατζούρα» με τον Κριστάντε. Το δεύτερο μέρος ήταν ακόμα... χειρότερο, με την Τουρκία να χάνει τη μοναδική ευκαιρία με τον Ντεμιράλ του οποίου το σουτ έβγαλε ο Βικάριο.

Πορτογαλία - Φινλανδία

Η Πορτογαλία με πρωταγωνιστή τον Μπρούνο Φερνάντες πήρε τη νίκη με 4-2 κόντρα στη Φινλανδία. Ο Ρούμπεν Ντίαζ άνοιξε το σκορ στο 17' και στο 45+4' ο Ζότα έκανε το 2-0 από τα έντεκα βήματα. Ο Μπρούνο Φερνάντες στο 55' τριπλασίασε τα τέρματα της Πορτογαλίας, αλλά μέσα σε τέσσερα λεπτά η Φινλανδία μείωσε 3-2.

Ο Πούκι στο 73' έκανε το 3-1 και ο ίδιος στο 77' πέτυχε το 3-2. Στο 84ο λεπτό ο Μπρούνο Φερνάντες διαμόρφωσε το τελικό 4-2.