Με εκτέλεση πέναλτι ο Φαν Ντάικ άνοιξε το σκορ για την Ολλανδία στις καθυστερήσεις του αγώνα (vid)

Sportal newsroom 23:51 - 16.10.2023 / Ανανεώθηκε: 12:41 - 14.08.2024

Με εκτέλεση πέναλτι στο 90+3' ο Βίρτζιλ Φαν Ντάικ άνοιξε το σκορ για την Ολλανδία.

Η Ολλανδία άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Συγκεκριμένα στο 90+3'  ο Παυλίδης έκανε ένα αντικανονικό μαρκάρισμα πάνω στον Ντάμφρις, με τον διαιτητή του παιχνιδιού να δίνει πέναλτι. Την εκτέλεση την ανέλαβε ο Φαν Ντάικ κι αυτός ευστόχησε για το 1-0 των «Οράνιε». Στους πανηγυρισμούς των Ολλανδών μάλιστα μια μερίδα οπαδών πέταξαν αντικείμενα προς τους αντίπαλους παίκτες.

Όλοι είχαν την ίδια απορία: Γιατί έμεινε κλειστό το πέταλο στην OPAP Arena και στο σπουδαίο ματς με την Ολλανδία (gallery)
ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

22:34 - 16.10.2023

Ένα ματς – γιορτή για το ελληνικό ποδόσφαιρο, που μάλιστα είχε φέρει μια ανάταση στην ψυχολογία του κοινού, γρήγορα πέρασε σε δεύτερη μοίρα λόγω της τηλεοπτικής εικόνας που ερχόταν στους δέκτες.