Καλή εμφάνιση αλλά ήττα από τη Βερόνα για τον Αστέρα

Sportal newsroom 23:47 - 03.08.2024 / Ανανεώθηκε: 23:47 - 03.08.2024

Ο Αστέρας Τρίπολης ήταν καλός, αλλά ηττήθηκε από την Ελλάς Βερόνα με 1-0 σε ένα ακόμα φιλικό στην Ιταλία.

Ο Αστέρας Τρίπολης είχε καλή εικόνα σε ένα ακόμα φιλικό, αλλά ηττήθηκε από την Ελλάς Βερόνα με 0-1.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα της Τρίπολης είχε μια καλή στιγμή με τον Ζούγλη στο 30', αλλά ο γκολκίπερ της Βερόνα απέκρουσε. Επτά λεπτά ο ιταλικός σύλλογος άνοιξε το σκορ με την κεφαλιά του Σέρνταρ, ενώ η Βερόνα είχε ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματά στη λήξη του 45λεπτου, αλλά ο Τσιντώτας είπε «όχι».

Οι Αρκάδες είχαν τις στιγμές τους και στο δεύτερο μέρος με τον Ζουγλή να απειλεί ξανά στο 48, αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας των Ιταλών μπλόκαρε, ενώ στο 59' σε σουτ του Παλάσιος. Μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης είχε ακόμα δύο καλές στιγμές, αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει.

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!

Οι ενδεκάδες:

Ελλάς Βερόνα: Μοντιπό, Τσατσουά, Λάζοβιτς, Ρότσα, Χαρούι, Κόππολα, Φρέσε, Μπαντέιρα, Μανιάνι, Σέρνταρ, Μοσκέρα

Αστέρας Τρίπολης: Τσιντώτας (61' Παπαδόπουλος), Γκαρθία (61' Άλχο), Αλβάρεθ (61' Χουχούμης), Γκρόζντανιτς (61' Καστάνιο), Αλάγκμπε (61' Τριανταφυλλόπουλος) Ρέντσιτς (46' Γκος, 68' Μούμο), Τζανδάρης (61' Γιαμπλόνσκι), Τζίμας (46' Φαράι, 68' Καλτσάς), Ζουγλής (61' Ρεγκίς), Παλάσιος (61' Μπαρτόλο), Μάντζης (46' Άνταμ).