Η ανατροπή έμεινε στη μέση για την Εσπανιόλ

Εσπανιόλ - Χιρόνα.©printscreen twitter

Sportal newsroom 23:59 - 07.01.2023 / Ανανεώθηκε: 10:45 - 20.08.2024

Η Εσπανιόλ έμεινε ισόπαλη (2-2) με τη Χιρόνα για τη 16η αγωνιστική της Primera Division.

Συνεχίζει στη ζώνη του υποβιβασμού η Εσπανιόλ. Η ομάδα της Καταλονίας αναδείχτηκε ισόπαλη (2-2) με τη Χιρόνα για τη 16η αγωνιστική της Primera Division.

Η Εσπανιόλ είναι στη 18η θέση με 14 βαθμούς. Η Χιρόνα έφτασε τους 18 βαθμούς και είναι στη 12η θέση.

Η Χιρόνα προηγήθηκε με 32ο λεπτό με γκολ του Βίλα. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 37ο λεπτό για τον Γκαζανίγκα. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Καστεγιάννος σπατάλησε σπουδαία ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Η Εσπανιόλ ισοφάρισε με τον Πουάδο στο 51ο λεπτό. Η ομάδα της Καταλονίας έφτασε στην ανατροπή στο 76' με τον Χοσέλου.

Η χαρά των γηπεδούχων, όμως, δεν κράτησε πολύ αφού στο 86' ο Ερέρα ισοφάρισε για τη Χιρόνα με το 2-2 να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.