Τα γκολ που έστειλαν τη Γερμανία στους «8» και τη Δανία σπίτι της

Sportal newsroom 00:34 - 30.06.2024 / Ανανεώθηκε: 00:36 - 30.06.2024

Οι Χάβερτς και Μουσιάλα με τα γκολ που πέτυχαν χάρισαν στη Γερμανία το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Euro 2024.

Σε ένα ματς που θα μείνει στη μνήμη για την απίθανη και εντελώς αναπάντεχη νεροποντή που έπληξε το Ντόρτμουντ για περίπου 30 λεπτά και είχε ως αποτέλεσμα την 25λεπτη διακοπή της αναμέτρησης, η Γερμανία έκανε τη δουλειά κόντρα στη Δανία επικρατώντας 2-0 και πήρε το εισιτήριο για τη φάση των «8» του Euro 2024.

Τα «πάντσερ» πήραν προβάδισμα στο 53ο λεπτό χάρη σε μία άψογη εκτέλεση πέναλτι του Χάβερτς, στην οποία δεν κατάφερε να έχει απάντηση ο Σμάιχελ, παρότι έπεσε σωστά, ενώ στο 68' ο Σλότερμπεκ με μία υπε΄ροχη μπαλιά έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Μουσιάλα κι εκείνος με ένα υποδειγματικό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Όλοι Euro LIVE: Η χειρότερη Ιταλία όλων των εποχών, η πρωτοφανής απόφαση του Όλιβερ για διακοπή και μία «δόση» από… Πλάις!
EURO 2024

00:19 - 30.06.2024

«Όλοι Euro» για τις νοκ άουτ αναμετρήσεις του Σαββάτου! Παύλος Κουστέρης και Κώστας Τόπας μεταφέρουν το ρεπορτάζ από τα ματς σε Βεστφαλία και Βερολίνο. Παρουσιάζουν οι Σωτήρης Κωσταβάρας και Στέφανος Αβραμίδης.

Δείτε τα γκολ που χάρισαν την πρόκριση στη Γερμανία και έστειλαν τη Δανία σπίτι της: