Άδειασαν οι εξέδρες, γέμισαν οι δρόμοι: Φεύγουν στο ημίχρονο οπαδοί της Γουέστ Χαμ (vid)

Οπαδοί Γουέστ Χαμ

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 17:25 - 11.02.2024 / Ανανεώθηκε: 09:54 - 14.08.2024

Οι φίλοι της Γουέστ Χαμ απογοητεύτηκαν από την εικόνα της ομάδας τους στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Άρσεναλ κι αποχώρησαν από το γήπεδο.

Το «πάρτι» της Άρσεναλ οδήγησε τους οπαδούς της Γουέστ Χαμ στην... έξοδο.

Στο μεταξύ τους ματς το οποίο βρίσκεται σε εξέλιξη για την 24η αγωνιστική της Premier League, η ομάδα του Αρτέτα πέτυχε τέσσερα γκολ πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο μέρος. Συγκεκριμένα, με σκόρερ του Σαλιμπά, Σάκα, Γκάμπριελ και Τροσάρντ οι Κανονιέρηδες «αγκάλιασαν» το τρίποντο της νίκης άνετα (0-4).

Η συγκεκριμένη εξέλιξη έφερε την αντίδραση των γηπεδούχων. Εκατοντάδες οπαδοί της Γουέστ Χαμ αποχώρησαν από τις εξέδρες του Ολυμπιακού Σταδίου του Λονδίνου, όντας απογοητευμένοι από την έκβαση του ματς.