Η Νιούκαστλ ανέτρεψε το σκορ σε πέντε λεπτά και έφυγε με το διπλό από το Μολινό

©imago

Δημήτρης Χούπης 23:03 - 15.09.2024 / Ανανεώθηκε: 23:03 - 15.09.2024

Η Νιούκαστλ με δύο γκολ σε πέντε λεπτά έκανε την ανατροπή και νίκησε με 2-1 τη Γουλβς στο Μολινό.

Η Νιούκαστλ συνεχίζει νικηφόρα στην Premier League. Η ομάδα του Έντι Χάου πέρασε από την έδρα της Γουλβς την οποία νίκησε με 2-1 εκτός έδρας για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι «καρακάξες» σε ένα παιχνίδι που δεν τους πήγαινε καλά, βρήκε δύο γκολ σε πέντε λεπτά και τελικά έφυγε με το τρίποντο από το Μολινό.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή στιγμή. Οι φιλοξενούμενοι με τον Γκόρντον απείλησαν στο 23ο λεπτό, αλλά το σουτ του χτύπησε στο δεξί δοκάρι. Η Γουλβς από τη μεριά της όμως, έκανε τη μεγάλη της ευκαιρία γκολ. Ο Λάρσεν βρήκε τον Λεμινά στην περιοχή κι αυτός με ωραίο πλασέ έβαλε μπροστά στο σκορ τους «λύκους».

Στη συνέχεια οι παίκτες του Χάου πίεσαν και τελικά βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης. Στο 75' ο Σαρ με μία βολίδα εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Πέντε λεπτά μετά η Νιούκαστλ έκανε την ανατροπή, με τον Μπαρνς, ο οποίος με τρομερό σουτ έκανε το 2-1.