H ΑΕΚ Β' προηγήθηκε 2-0, αλλά η Καλαμάτα έφυγε με βαθμό από το Σεραφείδειο

Νεφέλη Μπισμπίκη 14:33 - 13.10.2024 / Ανανεώθηκε: 14:40 - 13.10.2024

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΚ Β' και την Καλαμάτα για την 4η αγωνιστική του Β' Ομίλου της Super League 2.

Η Ένωση -υπό το βλέμμα του νέου Διευθυντής Ποδοσφαίρου της ΑΕΚ, Χαβιέρ Ριμπάλτα- προηγήθηκε με δύο γκολ διαφορά από το 6ο λεπτό!

Στο 3' ο Κοντονίκος εκτέλεσε τον Κότσαρη, ανοίγοντας το σκορ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σόσα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο σκορ! Στο 30' ο Μπαράλες, με τακουνάκι μείωσε σε 2-1 και στο 39' ο Παμλίδης με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το 2-2, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ΑΕΚ Β', η οποία είχε μια καλή στιγμή στην επανάληψη με κεφαλιά του Θεοδωρίδη (έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κότσαρης), έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Θεοδωρίδη (δεύτερη κίτρινη κάρτα).

ΑΕΚ Β' (Κούστας): Θεοχάρης, Μανίσα, Κοσίδης, Παυλάκης, Κάτσικας (69′ Λεφράνκ (90+2′ Αντωνόπουλος), Ρουκουνάκης, Κολιμάτσης (79′ Μαυρουδής), Γκολφίνος, Σόσα (90+2′ Τζούντα Γκαρσία), Κοντονίκος (46′ Κανελλόπουλος), Θεοδωρίδης.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Κότσαρης, Βασιλαντωνόπουλος (46′ Ουές), Βαλεριάνος, Στρούγγης, Πίρινεν, Μουστακόπουλος, Μορέιρα, Ριένστρα (60′ Ξενιτίδης), Γρίβας, Παμλίδης (75′ Φρίμπονγκ), Μπαράλες.