H εξέλιξη των αγώνων για την τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

©Intime

LIVE H εξέλιξη των αγώνων για την τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

Sportal newsroom 15:02 - 13.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:32 - 14.08.2024

Δείτε μέσω του Sportal την εξέλιξη των αγώνων στο πλαίσιο της τρίτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.

Μακεδονικός - Αιγάλεω 0-4
Ηλιούπολη - Λεβαδειακός 0-0 κ.δ, 1-2 παρ.
Αχαρναϊκός - Παναχαϊκή 0-0 κ.δ, παρ. 3-2 πεν.
Παναργειακός - ΠΑΟ Βάρδας 1-1 κ.δ, παρ. 2-4 πεν.

• Στο 0-0 έμειναν και ο Αχαρναϊκός με την Παναχαϊκή και το ματς οδηγείται στην παράταση
  • Γκολ στην παράταση για τον Λεβαδειακό (1-0)
  • Παράταση για Ηλιούπολη και Λεβαδειακό
  • Τέλος σε τέσσερις αναμετρήσεις: Την πρόκριση στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας πήραν ο Απόλλων Παραλιμνίου, ο Τηλυκράτης, η Athens Kallithea και το Αιγάλεω
  •  Και 4ο γκολ για το Αιγάλεω στο 94' με τον Μαραθωνίτη
  • Γκολ για τον Τηλυκράτη επί του Χανιώτη στο 92' με την ομάδα από τη Λευκάδα να βρίσκεται λίγα λεπτά μακριά από την πρόκριση
  • Στο 1-1 βρίσκεται ο Παναργειακός με τον ΠΑΟ Βάρδας
  • Στο 0-0 βρίσκονται ακόμα Αχαρναϊκός - Παναχαϊκή, Χανιώτης - Τηλυκράτης και Ηλιούπολη - Λεβαδειακός και πλέον το ενδεχόμενο της παράτασης φαντάζει ολοένα και πιο πιθανό
  • Τα γκολ της Athens Kallithea τα πέτυχαν ο Λουκίνας στο 14' και ο Ματίγια στο 20'
  • Στο ημίχρονο ο Απόλλων Παραλιμνίου νικάει με 2-0 την Αλεξανδρούπολη, η Athens Kallithea 2-0 τον Ιωνικό εκτός έδρας και το Αιγάλεω με 1-0 στην έδρα του Μακεδονικού
  • Σέντρα στους αγώνες
  • Στις 4 ξεκινούν τα ματς: Απόλλων Παραλιμνίου - Αλεξανδρούπολη, Μακεδονικός - Αιγάλεω, Ηλιούπολη - Λεβαδειακός, ΑΟ Χανιώτης - Τηλυκράτης, Παναργειακός - Παμβουπρασιακός, Ιωνικός - Athens Kallithea και Αχαρναϊκός - Παναχαϊκή
  • Τελευταίο σφύριγμα στο Αστέρας Σταυρού - Γιούχτας - Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 3-1 και πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης
  • Τέλος του πρώτου 45λεπτου στην Κομοτηνή - Πανθρακικός - Εθνικός Πειραιώς 0-1
  • Ανοίγει το σκορ για τον Εθνικό Πειραιώς στο 31΄ ο Αντωνίου
  • Μετά από το πρώτο ημίωρο παραμένει το 0-0 στο Πανθρακικός - Εθνικός Πειραιώς
  • Τρίτο γκολ για τον Γιούχτα, που φαίνεται πως «σφραγίζει» την νίκη - Σκόρερ ο Κίσσας στο 66'
  • Ο Ροβίθης στο 61΄ δίνει ξανά προβάδισμα στον Γιούχτα (1-2)
  • Αστέρας Σταυρού - Γιούχτας 1-1 στο ημίχρονο

Άνευ αγώνα στην τέταρτη φάση προκρίθηκαν ο Διαγόρας, ο Μικρασιατικός, ο Πιερικός, ο Αλμωπός Αριδαίας, η Καλαμάτα και η ΑΕΛ. Άνευ αγώνα περνάει και ο Καμπανιακός μετά την παραίτηση του ΟΦ Ιεράπετρας από το Κύπελλο.

- Υπενθυμίζουμε ότι το Ζάκυνθος - Νίκη Βόλου, που ήταν προγραμματισμένο για σήμερα, αναβλήθηκε λόγω της κακοκαιρίας Daniel που έπληξε τη Μαγνησία κι ορίστηκε εκ νέου στις 20 Σεπτεμβρίου.

Απόλλων Παραλιμνίου - Αλεξανδρούπολη (16:00)

- Το ματς Κοζάνη-Ηρακλής αναβλήθηκε τρεις ώρες πριν τη σέντρα

- Eννιά ματς περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της τρίτης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας.