Ήττα και αποκλεισμός για τις γυναίκες του ΠΑΟΚ

©Intime

Sportal newsroom 21:46 - 09.09.2023 / Ανανεώθηκε: 13:37 - 14.08.2024

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 3-0 από τη Σεντ Πόλτεν και αποκλείστηκε από το 1ο γύρο του Women’s Champions League

Πρόωρα σταμάτησε το ευρωπαϊκό όνειρο για τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα γυναικών του «δικέφαλου του βορρά» ηττήθηκε με 3-0 από τη Σεντ Πόλτεν και αποκλείστηκε από το 1ο γύρο του Women’s Champions League.

Οι γηπεδούχες μπήκαν δυναμικά στην αναμέτρηση και πήραν το προβάδισμα μόλις στο 14ο λεπτό με πλασέ της Μπρουντχάλερ. Μετά από τέσσερα λεπτά ο ΠΑΟΚ είχε τη καλύτερη και μοναδική ευκαιρία στο ματς με τη Μόρις

Οι παίκτριες του δικεφάλου δεν εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία της Μόρις, με αποτέλεσμα στο 22ο λεπτό οι γηπεδούχες να διπλασιάσουν τα τέρματά τους την Μαντλ. Η παίκτρια της αυστριακής ομάδας με κεφαλιά μέσα από τη περιοχή έκανε το 2-0 για την ομάδα της.

Η κυριαρχία της Ζενίτ, η εξαφάνιση των «Ευρωπαίων» και οι σχέσεις με Τουρκία: Πως είναι το ποδόσφαιρο στη Ρωσία 1,5 χρόνο μετά τον πόλεμο
REST OF THE WORLD

10:23 - 09.09.2023

Μετά το ξέσπασμα του πολέμου, η Ρωσία αποκλείστηκε από τις διοργανώσεις της UEFA. Ενάμιση χρόνο μετά, η κατάσταση του ρωσικού ποδοσφαίρου έχει αλλάξει ριζικά.

Στο 29ο λεπτό οι πρωταθλήτριες της Αυστρίας έφτασαν και σε τρίτο τέρμα. Η Λεμεσόβα πρόλαβε την έξοδο της Νίχαους και έκανε το 3-0, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.