Με τρία γκολ σε 12 λεπτά η ΑΕΚ έστησε «πάρτι» στην Ανδόρα και «κλείδωσε» την πρόκριση (vids)

© Glomex

Sportal newsroom 21:39 - 01.08.2024

Η ΑΕΚ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της απέναντι στην Ίντερ Ντ' Εσκάλδες.

Η ΑΕΚ πάτησε... γκάζι στην επανάληψη της ρεβάνς κόντρα στην Ίντερ Ντ' Εσκάλδες κι έστησε «πάρτι» μετρώντας τρία γκολ σε 12 λεπτά.

Αρχικά στο 74ο λεπτό ο Λιβάι Γκαρσία διαμόρφωσε το 0-2 με ένα υπέροχο σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 83΄ ο Άμραμπατ έφυγε στην πλάτη της άμυνας μετά από ασίστ του Μάνταλου και με ένα πλασέ από δύσκολη διαγώνια θέση σκόραρε.

«Τανκ» ο Λιβάι, πέτυχε χατ τρικ και με... κανονική «τεσσάρα» αυτή τη φορά η ΑΕΚ καθάρισε στην Ανδόρα
CONFERENCE LEAGUE

21:24 - 01.08.2024

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Λιβάι Γκαρσία, που πέτυχε χατ-τρικ, η ΑΕΚ έκανε κανονικό... πάρτι αυτή τη φορά, επικρατώντας της Ίντερ Ντ' Εσκάλδες με 4-0 στην Ανδόρα και πέρασε στον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Νοά.

Τέλος, στο 86ο λεπτό ο Λιβάι Γκαρσία και πάλι μετά από μία εξαιρετική ντρίμπλα, πλάσαρε υποδειγματικά, πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!