Ίλιτς: «Είναι ένας καλός βαθμός για μας όπως εξελίχθηκε το ματς»

Άγγελος Φραγκισκάτος 22:27 - 03.03.2024 / Ανανεώθηκε: 23:58 - 13.08.2024

Ο Σάσα Ίλιτς έμεινε ευχαριστημένος με την ισοπαλία του Ατρόμητου στους «Ζωσιμάδες» κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα (1-1).

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήρθε ισόπαλος με 1-1 κόντρα στον Ατρόμητο των δέκα παικτών στους «Ζωσιμάδες» για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας της Stoiximan Super League. Ο Ριένστρα άνοιξε το σκορ στο 37', με τον Αντζιέλσκι να ισοφαρίζει το 58'.

Μετά την ολοκλήρωση της αναμέτρησης, ο Σάσα Ίλιτς έμεινε ικανοποιημένος με την ισοπαλία των Περιστεριωτών, ενώ τόνισε πως «είναι ένας καλός βαθμός για μας όπως εξελίχθηκε το ματς».

Αναλυτικά όσα είπε:

«Ήταν μία υπέροχη ποδοσφαιρική ατμόσφαιρα, ένα δυνατό και δύσκολο παιχνίδι για μας. Στο α’ ημίχρονο μετά το 15λεπτο ελέγξαμε τον ρυθμό, αλλά από ένα πολύ μεγάλο λάθος δεχτήκαμε το 1-0.

Στο β’ ημίχρονο σκοράραμε, αλλά δυστυχώς πήραμε την κόκκινη κάρτα. Στο τέλος ο ένας βαθμός είναι καλός για μας όπως εξελίχθηκε το ματς», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Σέρβος τεχνικός.