Ο Ρανιέρι προσποιήθηκε τραυματισμό για να διακόψει τη νηστεία του Ραμαζανιού ο Άμραμπατ (vid)

©print screen

Sportal newsroom 15:17 - 02.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:26 - 14.08.2024

Μια όμορφη κίνηση έκανε ο Λούκα Ρανιέρι, ο οποίος προσποιήθηκε τραυματισμό για να διακόψει τη νηστεία του Ραμαζανιού ο Άμραμπατ.

Η Φιορεντίνα πήρε μεγάλο διπλό στο Μιλάνο απέναντι στην Ίντερ, κερδίζοντάς την 1-0 με γκολ του Μποναβεντούρα στο 53'.

Το παιχνίδι στιγματίστηκε όμως από μια όμορφη κίνηση του Λούκα Ρανιέρι προς τον συμπαίκτη του Σοφιάν Άμραμπατ. Συγκεκριμένα ο Ιταλός ποδοσφαιριστής πέρασε στον αγώνα στο 76ο λεπτό, αλλά στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού έπεσε στον αγωνιστικό χώρο και προσποιήθηκε ότι έχει τραυματιστεί.

Έφερε... τούμπα το ματς η Αταλάντα και πήρε το τρίποντο που χρειαζόταν, 2-1 την Έμπολι
SERIE A

23:51 - 17.03.2023

Χάνοντας έναν καταιγισμό ευκαιριών η Αταλάντα τελικά πήρε το τρίποντο κόντρα στην Έμπολι, με τον Χέιλουντ να... σώζει την ομάδα του λίγο πριν το τέλος κάνοντας την ανατροπή σε 2-1.

Ο λόγος της κίνησης αυτής όμως δεν ήταν μόνο να κάνει ο παίκτης καθυστέρηση για να κερδίσει χρόνο η ομάδα του, αλλά είχε και απώτερο σκοπό. Ο  Άμραμπατ λοιπόν βρήκε την ευκαιρία να πάρει λίγο τα «πάνω» του, έπειτα από την νηστεία που έκανε λόγω του Ραμαζανιού.

Έτσι ο Μαροκινός κινήθηκε κατευθείαν προς τον πάγκο και έφαγε μια μπανάνα, για να μπορέσει να συνεχίσει τον αγώνα, όπου στο τέλος η ομάδα του πήρε τη νίκη. Το σκηνικό αυτό προφανώς έχει κάνει τον γύρο του διαδικτύου, όπου ο κόσμος δίνει τα εύσημα στον Ρανιέρι.