Φιλική ήττα του Ηρακλή από τα Χανιά

Sportal newsroom 22:09 - 22.08.2024 / Ανανεώθηκε: 22:10 - 22.08.2024

Ο Ηρακλής έδωσε το πρώτο του φιλικό παιχνίδι με τα Χανιά και γνώρισε την ήττα με 3-1.

Ο Ηρακλής έδωσε την πρώτη του φιλική αναμέτρηση για φέτος και γνώρισε την ήττα από τα Χανιά με σκορ 3-1. Σκόρερ του ματς ήταν οι Μάλτσι (19'), Παχής (32'), Μιράντα (34') και Κόλα (53').

Αναλυτικά όσα αναφέρει η «κυανόλευκη» ΠΑΕ:

«Σε φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα (δυο ημίχρονα από 35’ λεπτά) ο Ηρακλής- Φούρνοι Βενέτη ηττήθηκε με 3-1 από τα Χανιά στο Καρπενήσι.

Στο πρώτο φιλικό για τους «Κυανόλευκους» δεν αγωνίστηκε ο Κυνηγόπουλος που είχε ένα μικροπρόβλημα και κρίθηκε ότι έπρεπε να προφυλαχθεί.

17’ Ο Καλουτσικίδης έκλεψε την μπάλα και από καλή θέση σούταρε άουτ

19’ Σέντρα από τον Παχή με την μπάλα να καταλήγει στον Μάλτσι ο οποίος πέρασε την μπάλα πάνω από τον Μαρκεζιάνι και πέτυχε το 0-1

32’ Μετά από φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή του Ηρακλή, ο Παχής από κοντινή απόσταση με πλασέ κατάφερε να σκοράρει κάνοντας το 0-2

34’ Ο Μιράντα πέτυχε εξαιρετικό γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Πενταράκη να μην μπορεί να αντιδράσει και μείωσε σε 1-2.

53’ Δυνατό διαγώνιο σουτ από τον Κόλα που πέτυχε το 1-3

ΗΡΑΚΛΗΣ: Μαρκεζιάνι (55’ Στουρνάρας), Καλουτσικίδης, Κιβρακίδης(46’Τασιουλής), Σιούτας, Σιδεράς, Μπελμόντ(46’ Παπασάββας),Χάμοντ, Τσιριγώτης(46’ Κούστα),Μωυσίδης(46’ Πατράλης), Αναστασίου,Μιράντα(55’Τσιντώνης)

ΧΑΝΙΑ: Πενταράκης(46’ Καλογεράκης),Στεπίνσκι, Γκεμπνιόν,,Γκοράνοφ (46’ ,Μπορταγκαράϊ), Προβυδάκης, Λεμονής, Κυριακίδης, Τσέλιος,Μανουσάκης(46’ Κόλα),Παχής(46’ Πόελμανς), Μάλτσι

Αγωνίστηκαν και οι: Λυβιάκης, Πλανάκης, Βόρφι, Πρεβεζιάνος, Δασκαλόπουλος».

14:56 - 30.07.2024

📲 Το νέο mobile app του Sportal είναι εδώ!

To νέο app του Sportal είναι εδώ! Με όλα τα τελευταία νέα, πλήρες ρεπορτάζ, αναλύσεις και αφιερώματα για τα σημαντικά αθλητικά γεγονότα. Video highlights, αθλητικές εκπομπές, Live Blogs, στατιστικά και βαθμολογίες για όλους τους αγώνες. Όλα αυτά από την κορυφαία ομάδα του Sportal.gr. Κατέβασε την εφαρμογή στο κινητό σου για να έχεις όλη την αθλητική δράση στα χέρια σου 🤳🏻!