Έφερε... τούμπα το σκορ σε τέσσερα λεπτά η Ισπανία με γκολάρα του Γιαμάλ και Όλμο (vids)

Sportal newsroom 22:33 - 09.07.2024 / Ανανεώθηκε: 22:46 - 09.07.2024

Η Ισπανία μέσα σε τέσσερα λεπτά κατάφερε να ανατρέψει το σκορ χάρη στα γκολ των Γιαμάλ και Όλμο.

Μέσα σε τέσσερα λεπτά έφερε... τούμπα το σκορ η Ισπανία. Η «Φούρια Ρόχα» βρισκόταν πίσω στο σκορ χάρη στο γκολ του Κόλο Μουανί, αλλά στο 21' ισοφάρισε με τον Λαμίν Γιαμάλ.

Ο επιθετικός της Μπαρτσελόνα με ένα τρομερό σουτ εκτός περιοχής έστειλε αρχικά την μπάλα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Μενιάν για το 1-1. Παράλληλα έγινε και ο νεότερος σκόρερ στην ιστορία των Euro.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Όλμο μπήκε στην περιοχή, έκανε ένα γύρισμα και ο Κουντέ άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.