Η Γουϊνέα άνοιξε το σκορ κόντρα στην Αιθιοπία χάρη στην τρομερή πάσα του Μαντί Καμαρά (vid)

Μαντί Καμαρά

© Imago

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 20:06 - 12.10.2024 / Ανανεώθηκε: 20:06 - 12.10.2024

Ο Μαντί Καμαρά έβαλε το... χεράκι του για να ανοίξει το σκορ η Γουϊνέα κόντρα στην Αιθιοπία.

Η Εθνικής Γουϊνέας αντιμετωπίζει την Εθνική Αιθιοπίας στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής των προκριματικών για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής και κατάφερε να «κλειδώσει» τη νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, χάρη στο χατ τρικ του εκπληκτικού Σερού Γκιρασί.

Ο επιθετικός της Ντόρτμουντ βρήκε δίχτυα τρεις φορές μέσα σε 45 λεπτά, ενώ για να ανοίξει το σκορ χρειάστηκε τη βοήθεια του Μαντί Καμαρά. Ο μέσος του ΠΑΟΚ με μία εκπληκτική μακρινή πάσα τον έβγαλε τετ α τετ, με τον ίδιο να κερδίζει το πέναλτι και στη συνέχεια να το μετουσιώνει σε γκολ για το 1-0.

Γιοβάνοβιτς: «Αυτή η Εθνική εκφράζει τον Έλληνα οπαδό, ωραία η πρόκληση να δώσουμε συνέχεια στη νίκη επί της Αγγλίας»
ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

17:47 - 12.10.2024

Δηλώσεις εν όψει του Ελλάδα - Ιρλανδία παραχώρησε ο Ιβαν Γιοβάνοβιτς και ο ίδιος στάθηκε στο ματς με την Αγγλία, αλλά και τους υποστηρικτές της «γαλανόλευκης».