Με... πιστολέρο Ελ Αραμπί ο ΑΠΟΕΛ νίκησε την Καρμιώτισσα (vid)

Sportal newsroom 22:39 - 14.09.2024

Ο ΑΠΟΕΛ με τρομερό Αλ Αραμπί, που πέτυχε δύο γκολ, νίκησε με 3-0 την Καρμιώτισσα στη 3η αγωνιστική του Κυπριακού Πρωταθλήματος.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 3-0 την Καρμιώτισσα για τη 3η αγωνιστική το Κυπριακού Πρωταθλήματος.

Η ομάδα από τη Λευκωσία στο πρώτο ημίχρονο ζορίστηκε, αλλά στο δεύτερο με τον Μαροκινό φορ να... βγάζει το πιστόλι του βρήκε τις λύσεις και πήρε τη νίκη. Ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ στο 62' με εξ επαφής προβολή και πέντε λεπτά μετά ο ίδιος με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 2-0.

Το τελικό 3-0 το διαμόρφωσε ο Σάρφο στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη του ΑΠΟΕΛ, ο οποίος την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενηθεί από την Ένωση Παραλίμνι.