Έφυγε με το «διπλό» από το Καζακστάν η Σλοβενία - Βασικοί οι Τσέριν και Σπόραρ

Sportal newsroom 18:57 - 13.10.2024

Η Σλοβενία πήρε την εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί του Καζακστάν, με τους Άνταμ Τσέριν και Αντράζ Σπόραρ να βρίσκονται στο αρχικό σχήμα.

Η Σλοβενία κατάφερε σήμερα να φθάσει σε μια κρίσιμη νίκη μέσα στο Αλμάτι με 1-0 επί του Καζακστάν, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής στον Γ' όμιλο της League B του Nations League. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γιαν Μλάκαρ στο 55ο λεπτό.

Με τους τρεις βαθμούς η Σλοβενία ανέβηκε στην κορυφή του ομίλου και περιμένει την έκβαση του αποψινού ντέρμπι στη Βιένη μεταξύ της Αυστρίας και της Νορβηγίας

Πως η κόρη του Φρανκ ντε Μπερ έχει... απαγορεύσει στον διαιτητή του Ελλάδα - Ιρλανδία να σφυρίζει ματς της Φέγενορντ
ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΣ

18:17 - 13.10.2024

Ο Τζόι Κόι ορίστηκε από τη UEFA να διαιτητεύει την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ελλάδα και Ιρλανδία, για το Nations League. Στον εν λόγω ρέφερι έχει απαγορευτεί να σφυρίζει σε ματς της Φέγενορντ και ο λόγος πίσω από αυτό έχει να κάνει με την κόρη του Φρανκ Ντε Μπερ.

Οι δύο Σλοβένοι παίκτες του Παναθηναϊκού, Αντραζ Σπόραρ και Άνταμ Τσέριν, ήταν στις βασικές επιλογές του ομοσπονδιακού Ματίας Κεκ. Και οι δύο ήταν στην αρχική ενδεκάδα με τον Σπόραρ να δίνει τη θέση του στο τελευταίο 20λεπτο (71') στον Βιπότνικ.